YİD Yap İşlet Devret Projeleri Hakkında Verilen Soru Önergesi Yanıtlandı!

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk tarafından Yap İşlet Devret Projeleri hakkında meclise verilen soru önergesi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından cevaplandı.

Emlak Haberleri 21.11.2018 - 13:14 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk tarafından Yap İşlet Devret Projeleri hakkında meclise verilen soru önergesi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından cevaplandı.

23 Ekim 2018 tarihinde İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk tarafından Yap İşlet Devret Projeleri hakkında meclise verilen soru önergesi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından cevaplandı.13 Eylül 2018 tarihli ve 30534 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 sayılı karar kapsamında bazı sözleşmelere dövizle kira yasağı getirilmişti. Kararın ardından İyi Parti Denizli Milletvekili Öztürk hükümetin yaptığı dövizli YİD projeleri sözleşmeleri için Türk Lirasına geçiş hakkında soru önergesi vermişti. Yasin Öztürk Tarafından Yap İşlet Devret Projeleri Hakkındaki Soru Önergesi Metni 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Tarafından Verilen Soru Önergesi Yanıtı 

Cevap Metni3096 sayılı Kanun kapsamında 18 hidroelektrik, 2 rüzgar, 4 termik olmak üzere toplam 24 adet YİD, 1 hidroelektrik, 1 kömür olmak üzere toplam 2 adet İHD projesi gerçekleştirilmiştir. Bu projelerden 11 adedi Hazine Garantisi kapsamında olup, garanti süreleri sözleşme süreleri ile sınırlıdır. Bu projeler 12.09.2018 tarih, 30538 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanı kararı kapsamında değildir. Bu güne kadar bu projelere Hazine Garantisi ödemesi yapılmamıştır. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@