Yiğit Bulut’tan Ali Babacan’a şok FETÖ iddiası!

AK Parti’den istifa etmesinin ardından gündeme yeni parti kurma iddialarıyla gelen Ali Babacan’a Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yiğit Bulut dikkat çekici bir şekilde cevap verdi.

GÜNDEM 09.08.2019 - 14:05 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

AK Parti’den istifa etmesinin ardından gündeme yeni parti kurma iddialarıyla gelen Ali Babacan’a Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yiğit Bulut dikkat çekici bir şekilde cevap verdi.

Yeni parti kurma iddialarıyla dikkatleri üzerine çeken Ali Babacan, dün yayınladığı mesajla bir kere daha dikkatleri üzerine çekti. Ali Babacan’ın yaptığı açıklamaya ise bugün Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut farklı bir şekilde meydan okuduğunu açıklayarak cevap verdi.ALİ BABACAN YENİ PARTİ KURACAĞINI DUYURDUEski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan dün yaptığı açıklamayla yeni parti çalışmalarına başladıklarını kamuoyuna duyurdu. Babacan’ın açıklamasının içerisinde dikkat çeken bölümler de yer aldı. Babacan dün yaptığı açıklamada "Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz." mesajını vermişti.YİĞİT BULUT’TAN ŞOK FETÖ İDDİASI!Sosyal medya platformu Twitter üzerinden Ali Babacan’a seslenen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, "Ali Beycim, mesela FETÖ’nün bankasını Devlet’e 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde, Ziraat Bankası’na satmaya kalkıştın mı? Sen bunu söylediğin gün FETÖ’nün bankası borsada yüzde 22 prim yaptı mı? Bunu senden başka kaç kişi biliyordu? Sonra aynı gece Yiğit Bulut ekranlara çıkıp “Erdoğan yaşadığı sürece FETÖ’nün bankası Devlet’e satılamaz” dedi mi? Ertesi gün FETÖ’nün hisseleri yüzde 22 sonraki günlerde yüzde 50 düştü mü?" diye sordu.BABACAN’A CANLI YAYIN TEKLİFİAyrıca Yiğit Bulut, yeni parti kurma hazırlığında olan Babacan'a canlı yayında tartışma davetinde bulunarak, "Ali Beycim, seninle istediğin TV kanalında bir yarım saat tartışalım mı? Bende senle ilgili bazı bilgi ve belgeler var! Hazır mısın? Sen Kanalın seç beni ara! Veya arama kamuoyunda çağır! Ben meydan okuyorum, er meydanından kaçılmaz" diye yazarken, "Ben başıma gelecek her şeye hazırım, bunları sadece kendi inisiyatifim ile yazıyorum" ifadelerini kullandı.
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@