Yılbaşı Kredi Kampanyaları Şimdiden Duyuruldu! İkinci El Ev Alacaklara En Düşük Faizli Konut Kredileri

İkinci el ev alacaklar için bankaların kredi faiz oranları netleşiyor. Farklı imkanlar sunan bankalar arasında en uygun maliyetli konut kredisi faizleri açıklanmaya başladı. Banka banka tüm liste.

Finans 10.12.2021 - 15:09 10.12.2021 - 15:09 Mustafa Karagöz

Yılbaşı öncesinde bankalar konut kredisinde Merkez Bankası Politika Faiz Kararını bekliyorlar. Ekim ve Kasım'da faiz indirimi kararı alan TCMB'nin bu faiz indirimi kredi faizlerine yansımamıştı. Yılsonunda ve yeni yılın ilk günlerinde geçerli olan kampanyalı kredi faiz oranları ise netlik kazanmaya başladı. İşte ikinci el ev alacaklar için sunulan faiz oranları.

KONUT KREDİSİ PAKETLERİNDE DEVLET VE KAMU KATILIM BANKALARI ZİRVEDE

Devlet bankaları konut kredisi faiz oranlarında açık ara önde. Diğer bankalara göre çok daha ucuz imkanlarla kredi olanağı sağlayan bankalar uzun vadeli ödeme seçeneğini ve esnek ödeme planlarını da bozmadılar. 

Sıfır Ev Alacaklar için

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden konut kredisi kullanarak sıfır ev almak isteyen vatandaşlar için 3 banka yüzde 1.20 faiz oranıyla kredi sağlayacak. Faiz oranları 3 bankada da aynı oranda uygulanacak. 

konut kredisi devlet bankaları 1

İkinci El Ev Alacaklar için

Kamu bankalarından kredi kullanarak ev almak isteyenler için sunulan faiz oranları ikinci el evlerde değişiyor. İkinci el ev almak isteyenler için kamu bankaları aylık yüzde 1.29 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyorlar. İkinci el ev alımlarında konut kredisi ödeme planları değişmiyor. Müşteriler yine 120 ay vadeli ve esnek ödeme seçenekleri ile kredilerini ödeyebilecekler. 

konut finansmanı kamu 1

Faizsiz Ev Almak İsteyenler için

Faizsiz ev almak isteyenler için ise kamu katılım bankalarından da konut finansmanı kar payı oranı güncellemesi geldi. Kamu katılım bankaları müşterilerine aylık yüzde 1.29 kar payı ile finansman sağlayacaklar. Geri ödemeler de 60 ay ve 120 ay vade seçenekleri bulunuyor. 

ÖZEL BANKALARDAN KONUT KREDİSİ ÇEKMEK İSTEYENLER İÇİN

Özel bankalardan konut kredisi çekerek ev almak isteyenler uzun süredir olduğu gibi daha yüksek maliyetle kredi kullanacaklar. Özel bankalarda en uygun faizli konut kredilerinde Akbank ve İş Bankası liste başında yer alıyor. 

konut kredisi iş akbank

İş Bankası 120 ay vadeli konut kredisi için yüzde 1.50 aylık faiz oranı belirledi. 

Akbank ise müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.55 faiz oranıyla kredi sağlayacağını duyurdu. 

Diğer Bankaların Faiz Oranları

konut kredisi diğer bankalar 2

Konut kredisi faiz oranlarına dair listede hangi bankanın aylık yüzde kaç faizle kredi verdiği ve 100.000 TL için kredi ödeme planları yer alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@