Yılbaşı Resmi Tatili Kaç Gün? 31 Aralık Tatil Olacak Mı?

Yılbaşı akşamının 31 Aralık Cuma gününe denk gelmesi nedeniyle birçok vatandaş 31 Aralık'ta tatil olacak mı araştırıyor. İşte yılbaşı resmi tatil tarihi.

Gündem 27.12.2021 - 14:08 27.12.2021 - 14:08 Büşra Uluşen

Yeni yıla sayılı günler kala Cuma gününe denk gelen 31 Aralık için planlar yapılmaya başlandı. Bu tarihte tatile gitmek isteyen kişiler yılbaşı tatilinin kaç gün olduğunu merak ediyor. Yılbaşı akşamının Cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 1 Ocak ile birleştirilmesi konusu gündeme geldi. 

31 Aralık Günü Tatil Olacak Mı?

31 Aralık Cuma gününü 1 Ocak Cumartesi gününe bağlayan akşam yılbaşı büyük eğlenceler ile kutlanacak. Vatandaşlar 31 Aralık tarihinin tatil olup olmadığı konusunda meraklanıyor. 

31 Aralık Cuma günü resmi tatil olarak kabul edilmiyor. Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer alan bilgilere göre 1 Ocak günü resmi tatil kabul edilmektedir. Bu nedenle 31 Aralık Cuma günü okul, işyeri, kamu kurum ve kuruluşları tatil olmayacak. 

yılbaşı2

Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak?

Yılbaşı olarak kutlanan 1 Ocak tarihi resmi tatil olacak. Buna göre yılbaşı tatili yalnızca 1 gün sürecek. 31 Aralık Cuma günü yarım gün ya da tam gün tatil söz konusu olmayacak. 

Ancak 1 Ocak'ın Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle vatandaşlar hafta sonu tatilini de birleştirerek 2 gün tatil yapabilecekler. 

31 Aralık Cuma Okullar Açık Mı?

31 Aralık Cuma günü okullar açık olacak. Öğrenciler bu gün okula gitmeye devam edecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@