Yılbaşında 31 Aralık ve 1 Ocak'ta Kapanma Mı Olacak? Son Dakika Açıklaması

Pandemi süreci kapsamında birçok ülkede uygulanan kapanmaların yılbaşı tatilinde Türkiye'de de uygulanıp uygulanmayacağına dair Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Yılbaşında 31 Aralık ve 1 Ocak'ta Kapanma Mı Olacak? Son Dakika Açıklaması

Koronavirüs salgını kapsamında omciron varyantı yeniden kapanmalara neden olmuştu. Birçok ülkede yei tedbirler uygulanmaya başlamış hatta bazı ülkeler sınırlarını kapatmıştı. Salgın ve omicron varyantının etkileri nedeniyle yılbaşı öncesinde yaşanan bu gelişmeler Türkiye'de durumun nasıl olacağı sorusunu akıllara getirdi.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YILBAŞI AÇIKLAMASI

Sabah'ta yer alan habere göre yılbaşı gecesi ve ertesi günü uygulanacak olan tedbirler hakkında Sağlık Bakanlığı'ndan Kemal Memişoğlu açıklamalarda bulundu. İstanbul il Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu vatandaşların merak ettikleri soruya dair konuşmasında, 31 Aralık yada 1 Ocak günü herhangi bir kapanma planlanmadığını söyledi.

Memişoğlu uygulanması muhtemel tedbir kararları için ise "Bir kısıtlama ya da yasaklama şu anda söz konusu değil. Ama tabii ki vaka sayıları da kontrol edilerek bu kararlar veriliyor. Şu bilinsin ki özellikle Avrupa'daki yükselişlerden bir süre sonra İstanbul ve Türkiye'de de vaka sayılarında bir yükseliş oluyor." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda ise İstanbul il Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu vatandaşların yılbaşı gecesinde ve sonrasında tüm maske ve sosyal mesafe tedbirlerine uymaları gerektiğini altını çizdi. Bir rehavet oluştuğunu sözlerine ekleyen Memişoğlu artan vaka sayılarını hatırlattı.

SONRAKİ HABER