Yılbaşında Kar Tatili Yapılacak En Güzel Yerler!

Yılbaşını sevdikleriyle tatil yaparak geçirmek isteyenler için kar tatilinde yapabileceğiniz etkinlikleri araştırdık.

Yılbaşında Kar Tatili Yapılacak En Güzel Yerler!

Tatil denilince akla ilk olarak yaz tatili gelse de birçok kişi kış tatilini tercih ediyor. Yaklaşan yılbaşında sevdikleriyle keyifli zaman geçirmek isteyen kişiler kış tatiline de ilgi gösteriyor. Havaların soğuması ve kar yağışının da başlamasıyla tatilcilerin gözdesi olan Uludağ ve Kartepe öne çıkıyor. Kış tatilinde kayak tatili, termal otel tatili, bansko kayak turları ve pamporovo turlarına katılabilirsiniz.

Kış Tatili Yapabileceğiniz En Güzel Şehirler

Kış mevsiminde tatil yapılacak en güzel yerlerin başında şüphesiz ki Uludağ kayak merkezleri geliyor. Ayrıca Kartepe de kayak yapabileceğiniz yerlerden biri. Bunların dışında dinlerenerek bir tatil geçirmek istiyorsanız termal otelleri tercih edebilirsiniz. Afyonkarahisar, Ankara, Yalova, Kütahya, Denizli, Bursa ve Balıkesir'de birbirinden harika termal oteller bulunuyor.

Doğu Ekspresi

Son dönemde çok rövaşta olan Doğu Ekpresi ile Doğu'ya doğru yola çıkarak hem keyifli bir yolculuk hem de eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Ankara'dan Kars'a 24 saat süren tren yolculuğu sırasında yataklı vagonlar ile yolculuk ederek sevdiklerinizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Uludağ Kayak Tatili

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden olan Uludağ, bu mevsimde oldukça yoğun ilgi görüyor. Kent merkezine kara yoluyla 40 kilometre uzaklıkta olan ve teleferiklerle ulaşım sağlanan oteller bölgesinde tatil yapabileceğiniz birçok otel bulunuyor.

Termal Oteller

Özellile Afyonkarahisar ilinde yer alan termal oteller kış tatilcilerinin odağı haline geldi. Yılbaşında tüm yılın yorgunluğu atmak ve vücudunuzu rahatlatmak için Afyonkarahisar termal otelleri harika bir tercih olabilir. Termal otellerde ailenizle güvenle vakit geçirebilir ve otellerin sunmuş olduğu aktivitelerden faydalanabilirsiniz.

Kapadokya Turları

Kış tatili ve yılbaşı akşamı için Nevşehir ilindeki Kapadokya'yı tercih edebilirsiniz. Kapadokya'daki gerek tarihi yapı gerekse otelleri tatilseverlerden yoğun ilgi görüyor. Uygun fiyatlar ile yılbaşı tatilinizi unutulmaz bir anıya dönüştürebilirsiniz.

Yurtdışı Turları

Kayak tutkunlarının büyük bir kısmı yurt dışı turlarına da yoğun ilgi gösteriyor. Yılbaşı tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler için vizesiz gidebilecekleri birçok ülke bulunuyor.

Yurt dışında hem kayak hem de tatil yapabileceğiniz vizesiz ülkeler şunlar:

Popova Sapka- Makedonya

Bjelasnica - Bosna Hersek

Bukovel - Ukrayna

Kopaonik - Sırbistan

Gudauri - Gürcistan

Zabljak - Karadağ

Brezoviça - Kosova

Mzaar Kfardebian - Lübnan

Dizin - İran

Okaimeden - Fas

SONRAKİ HABER