Yıldız Tilbe, Şeyma Subaşı, Sinem Kobal, Hülya Avşar! 136 Ünlü İsmin Tapu Bilgileri Sızdırıldı Mı?

İstanbul Fatih İlçe Tapu Müdürlüğü bünyesinde yapılan denetimde büyük bir tapu skandalı patladı. Ünlü isimlerin tapu bilgilerinin yetkisiz kişilere aktarıldığı iddiası ile soruşturma başlatıldı.

Emlak Magazin 23.11.2021 - 10:21 23.11.2021 - 10:21 Gülcan Özer

Aralarında Engin Altan Düzyatan, Hülya Avşar, Aleyna Tilki, Hande Subaşı, Sinem Kobal, Berrak Tüzünataç gibi çok sayıda ünlü ismin yer aldığı 136 kişinin tapu bilgilerinin sızdırıldığı iddiası magazin gündemine bomba gibi düştü. Söz konusu olay Fatih Tapu Müdürlüğünde yaşandı. 

Fatih Tapu Müdürlüğü ididalar üzerine konu hakkında araştırma talimatı verirken tapu müfettişleri tarafından hazırlanan teftiş raporunda tapu müdürlüğünde memur olarak çalışan 2 personelin usulsüz olarak ünlü isimlerin tapu bilgilerini sorguladığı, taşınmaz mülkiyet bilgilerinin yetkisiz kişiler tarafından paylaşıldığı, bu bilgilerin yanı sıra nüfus kayıtlarının da sorgulandığı ortaya çıktı. 

ÜNLÜ İSİMLER DİKEN ÜSTÜNDE! TAPU BİLGİLERİ KİMLERE VERİLDİ?

Yapılan ihbar üzerine Fatih Tapu Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada 2 personelin usulsüz olarak tapu bilgilerini sorguladıkları, elde ettikleri bu bilgileri yetkisiz kişilerle paylaştıkları ortaya çıkarıldı. İddialara göre emlakçı ve iş takipçileri tarafından isimleri verilen kişileri sorguladığı belirlenen kişiler hakkında hem adli hem de idari yönden soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat sonrasında başlatılan sorgulama kapsamında iki tapu memurunun yetkisiz olarak 136 ismin tapu bilgilerini sorguladıkları ortaya çıkarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından 2 memur hakkında soruşturma başlatılırken Aleyna Tilki, Hülya Avşar, Yıldız Tilbe, Sinem Kobal, Şeyma Subaşı, Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, İrem Sak, Simge Sağın, Bensu Soral, Burcu Biricik, Mazhar Alanson, Serdar Ortaç, Nagehan Alçı, Bade İşcil, Yasmin Erbil ve Seranay Sarıkaya gibi pek çok ünlü ismin yer aldığı 136 kişinin tapu bilgilerinin sorgulandığı belirlendi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@