Yılın Son Cumhurbaşkanlığı Kabinesi! Milyonları İlgilendiren Kararlar Çıkacak! İşte O 7 Başlık

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 2021 yılının son toplantısını gerçekleştirece. Toplantıda çok önemli ve büyük kitleleri etkileyen düzenlemeler konuşulacak.

Gündem 07.12.2021 - 14:18 07.12.2021 - 14:18 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyaretinin hemen ardından Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına başkanlık yapacak. 8 Aralık günü gerçekleştirilecek toplantıda ise çok önemli başlıklar ele alınacak. Başlıkların temelini işçi maaşlarına yapılacak asgari ücret zammı oluştururken memur maaş zammı, emekli maaş zammı gibi ekonomik konularda ele alınacak. Ayrıca kış aylarında koronavirüs vakalarının artışı, okulların durumu ile döviz kuru, faiz kararları ele alınacak. İşte Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında görüşülecek başlıklar. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI YILIN SON ZİRVESİNE HAZIRLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ilk başlığı bilindiği üzere asgari ücret olacak. Çalışanların yüzde 56'sının asgari ücretli olması ve en alt düzeyden kazanç elde etmeleri nedeniyle hükümet 2022 yılında asgari ücrete büyük önem veriyor. Çalışma Bakanlığı asgari ücret zammı için yüksek mesai harcarken çalışanların tamamının enflasyon korunması amaçlanıyor. Kabine toplantısında da ele alınacak konu hakkında son veriler paylaşılacak. 

Memur maaşlarıne ve emeklilerin maaşlarına yansıtılması planlanan refah payı zammı da kabinede ele alınacağı düşünülen başlıklardan. Çalışma grubunda ayrıca 3600 ek gösterge ve EYT konularının da kabinede konuşulması bekleniyor. 

Kabine toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir sunum yapması bekleniyor. Koronavirüs salgınına ilişkin son veriler ile birlikte vakaların azaltılması için alınabilecek önlemler ele alındı. Bu kapsamda aşılama çalışmaları üzerinde durulurken tedbirlerde konuşulacak. 

Komisyonda ekonomiye dair ise faiz kararları ile döviz kurunda yaşanan artışlar da konuşulacak. Ayrıca 2022 bütçesine dair konularda masada olacak. 

Son olarak yurtdışı gelişmelerinin Cumhurbaşkanlığı Komisyonunda değerlendirilmesi bekleniyor. Libya, Karabağ, Ukrayna, Suriye, Irak Doğu Akdeniz ve Dedeağaç meseleleri görüşülecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@