Yıllık Kira Bedelini Toplu Ödemek İsteyene Faizsiz Finansman 3 Banka Birden..

Yıllık kira ödemesini toplu olarak yapmak isteyenler için faizsiz finansman sağlanıyor. 3 katılım bankası tarafından sağlanan finansman indirim almak isteyen kiracılar tarafından tercih ediliyor.

Finans 13.10.2021 - 15:07 13.10.2021 - 15:07 Mustafa KARAGÖZ

Bazı ev sahipleri kiracıların yıllık kiralarını peşin ödemeleri çok ciddi rakamlarda indirimler uyguluyorlar. Toplu para eline geçecek olan ev sahiplerinin yanı sıra kiracılar da her ay ödeme yapma derdinden kurtuluyorlar. Birikimi olmayanlar için ise kira bedeli katılım bankaları tarafından ödeniyor. 

FAİZSİZ FİNANSMAN İMKANI - YILLIK KİRA BEDELİ KADAR ÖDENECEK

Faizsiz finansman kapsamında katılım bankaları, kar payı sistemi işletiyorlar. Bankalar yıllık kira tutarını peşin olarak ev sahiplerine kendileri ödüyorlar. Ödenen tutar kadar finansman sağlayan bankalar, daha sonra kiracılara belli bir kar payı oranıyla finansmanı geri ödeme imkanı veriyorlar. İsteyen kiracılar 6 ay, isteyen kiracılar ise 12 ay vade ile finansman kullanabilecekler. 

Kira Finansmanı Veren Katılım Bankaları Hangileri?

Albaraka Türk Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası

HANGİ BANKA HANGİ ÖZELLİKLERLE FİNANSMAN SAĞLIYOR?

Türkiye Finans Katılım Bankası "Peşin Kira Finansmanı" adıyla sağladığı finansman ürünü için 'Peşin Kira Finansmanı yıllık toplam kira bedeli, yıllık aidat ve emlakçı komisyonu nedeniyle oluş​abilecek ihtiyaçlarınız için finansman desteği sağlar.' açıklamasında bulundu. Bankanın kar payı oranı yüzde 1.55'ten başlıyor. 

Albaraka Türk Katılım Bankası'da kira finansmanı kapsamında müşterilerine 12 aylık ödeme planı oluşturuyor. Güncel ihtiyaç finansmanı kapsamında değerlendirilen taleplerde kişiye özel oran uygulanıyor. 

Kuveyt Türk Katılım Bankası 'Kira Finansmanı' adıyla sağladığı finansman türüne dair açıklamasında "Toplu kira ödemenin sizin için daha avantajlı olduğunu düşünüyor ama ödeme desteğine ihtiyaç duyuyorsanız Kuveyt Türk Kira Finansmanı ile yanınızda!" bilgilerini verdi. Finansman kar payı oranı banka üzerinden yapılacak başvurularda kişiye özel uygulanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@