Yıllık Kira Parasına TOKİ'den Daire 74.000 TL'ye Ev Sahibi Yapacak! Hemen Teslim

TOKİ Başkanlığı 20 şehirde kasım sonu satış kampanyası başlattı. Bu duyurularda 74.000 TL'ye ve 91.000 TL'ye konut satışları yapılacağı duyuruldu. İşte söz konusu daireler.

Toki 23.11.2021 - 11:10 23.11.2021 - 11:10 Mustafa KARAGÖZ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kasım ayı kuralı konut satış duyurusunu yayımladı. Duyuruda 20 şehirde konut satışı yapılacağı duyurulurken başvuruda bulunacak vatandaşların neler yapacakları açıklandı. İşte TOKİ'nin konut satışına dair bilinmesi gerekenler. 

TOKİ'DEN KONUT SATIŞI 20 ŞEHİRDE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI

Ev almak isteyenler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı peşin ödeme taksitli ödeme seçenekleri sunuyor. 

Kurum tarafından yayımlanan duruya göre 20 şehirde toplam 70 konut satışı yapılacağı bildirildi. Bunun dışında 30 şehirde işyeri satışı yapılacağını açıklayan TOKİ Başkanlığı 195 işyeri satışı yapacak. 

TOKİ Başkanlığı konut satışlarına başvuru yapacak olanlar için 1 Aralık ile 2 Aralık tarihinde kura çekilişi yapılacak. 

20 ŞEHİR LİSTEDE

1+1, 2+1, 3+1 daireler ile birlikte işyeri satışı yapılacak.  Ev almak isteyenler için listede olan 20 şehir Adana, Antalya, Aydın, Ankara, Balıkesir, Batman, Bitlis, Giresun, Erzincan Kahramanmaraş, Kastamonu, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Sakarya, Şanlıurfa ve Zonguldak olarak duyuruldu. 

İşyeri alacaklar için 30 şehir Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Balıkesir, Bartın, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Denizli,  Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, Hatay, İzmir, Karaman, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Niğde, Osmaniye, Rize, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Yozgat olarak sıralandı. 

74.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLAR

TOKİ Başkanlığı farklı illerde yapacağı konut satışlarının 74.400 TL'den başlayan fiyatlarla olacağını duyurdu. Ankara'da yer alan ve 1+1 konumunda bulunan konut hemen teslim seçeneği ile 74.400 TL'den satılacak. 

74.000 tl ye toki evi

Yukarıda yer alan konut satışlarına dair tüm liste TOKİ Başkanlığı'nın resmi web sayfasında yer alıyor. Kendi illeri için araştırma içinde olanlar ilan edilen fiyatları tek tek inceleyebilecekler. Fiyatların uygun olması durumunda ise başvuru yapılması gerekecek. 

AÇIK ARTIRMA BAŞVURU İŞLEMLERİ

TOKİ konut satışları için açık artırmaya katılacak olanlar evleri almaya hak kazanırlarsa özel ödeme seçeneklerinden yararlanacaklar. 

Kurum açık artırmaya katılan ve konutları almaya hak kazananlara sunulan ödeme seçeneklerinin yüzde 25 peşin ödeme ve geri kalan borcun 120 ay vade ile ödenmesi olacağı bildirildi. 

Satışlara dair bankacılık işlemleri bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@