Yılmaz Özdil'in Cenazesi Camilere Sokulmasın Açıklamalarına Devlet Bahçeli'den Çarpıcı Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazeteci Yılmaz Özdil'in cenazesinin camilere sokulmaması gerektiğine dair yapılan açıklamalar üzerine uyarılarda bulundu. 

Gündem 14.09.2021 - 17:47 14.09.2021 - 17:55 Engin Uzunoğlu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerin tartışma konularından olan Yılmaz Özdil meselesi hakkında açıklamalarda bulundu. Mil – Diyanet Sen üyelerinin Yılmaz Özdil öldüğünde cenazesinin camilere sokulmaması gerektiği şeklindeki açıklamalarına Devlet Bahçeli'den uyarılar geldi. 

DEVLET BAHÇELİ'DEN YILMAZ ÖZDİL AÇIKLAMASI

Türkiye'nin uzun yıllar boyunca sığ tartışmalara maruz kaldığını söyleyen Devlet Bahçeli, “Türkiye kısır tartışmalarla meşgul edilerek enerjisini içe dönük konu başlıklarında harcamıştır. Milli ve manevi değerler eksenindeki sert kutuplaşmalar zaman zaman tehlikeli boyutlara ulaşmış ve milli birlik ve dayanışma ruhuna zarar vermiştir. 

Köprülerin altından sular hızlı bir şekilde akıyorken halen köprü üzerinde cepheleşmek talihsiz ve esef verici gelişmelere müdahalede geç kalınmaya neden olmuştur. İnsanlarımızın inanç, mezhep, etnik aidiyet, dil ve köken gerilimlerini tırmandıranlar insanlarımız arasındaki gönül bağlarının kopmasına neden olmuşlardır.” dedi. 

KİMİN MÜSLÜMAN KİMİN MÜNAFİK OLDUĞUNU TAYİN ETMEK İNSANA VERİLMİŞ BİR RUHSAT DEĞİLDİR

İki taraflı bir yanlışlık silsilesinden bahseden Devlet Bahçeli, “Bir yanda laikliği siyasi hesapları için acımasızca istismar edenlerle diğer yanda barış ve kardeşlik dinimizin evrensel mesajlarını çarpıtanlar aynı kirli maksada hizmet etmektedirler. Kimin Müslüman veya kimin münafık olduğunu tayin etmek bizim gibi fani insanlara verilmiş bir ruhsat değildir. 

İslam hoşgörü dinidir ve Efendimizin hayatı, mücadelesi bu noktada hepimize örnektir. Huzurlu bir toplum hayatı için goşgörü elzem bir meziyettir. Tahammülsüzlük bir zehirdir ve girdiği bedeni mahvedip nefret salgınına dönüşür. Manevi hoşgörü ise bir acziyet değil aksine Allah'a teslimiyet halidir. Camilerimizin, mescitlerimizin, cemevlerimizin sahte anlaşmazlıkların ve sanal ihtilafların merkez üssü haline gelmesi ağır bir vebaldir.” ifadelerini kullandı. 

YILMAZ ÖZDİL'İN CENAZESİ CAMİLERE SOKULMASIN DİYENLERE DEVLET BAHÇELİ UYARISI

Yılmaz Özdil'e karşı söylenen cenazesi camilere girmemeli sözlerine karşı uyarı yapan Devlet Bahçeli, “Onun ölüsü camiye girmemeli, bunun cenaze namazı kılınmamalı çağrıları Allah'ın rahmet ve merhametiyle örtüşmemektedir. Böylesine bir tablonun sonu da felakettir. En iyisini bilen Cenab-ı Allah'tır.

Din değiştirmedikten veya bazı haller zuhur etmedikten sonra bir Müslüman'ın ölüsüne veya dirisine nasıl yaklaşılacağı çok açıktır. Sevmediğimiz birisinin cenazesinin camilerimize sokulmaaına ve cenaze namazlarının kılınmasına itiraz etmek Türk ve İslam düşmanlarına hizmet etmek demektir.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@