YKS 2022 TYT Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler soruları ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?

YKS TYT sınavının sona ermesi ardından gözler soru kitapçığı ve cevap anahtarına çevrildi. TYT Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler soruları ne zaman açıklanacak?

Gündem 18.06.2022 - 13:27 18.06.2022 - 13:27 Büşra Uluşen

18 Haziran 2022 günü YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı gerçekleştirildi. Üniversiteye adım atabilmek için 165 dakika boyunca sınavda ter döken adaylara Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler derslerinden toplam 120 soru yöneltildi. 

Sınavın ilk gününü geride bırakan adaylar, bir yıl boyunca verdikleri emeklerin karşılığını almak istiyor. 

YKS 2022 TYT sorular ve cevap anahtarları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS TYT sınavından çıkan adaylar, henüz evlerine dahi ulaşmadan TYT soru kitapçığı ve cevap anahtarını araştırıyor. Sınav sonrasında doğru ve yanlış cevaplarını belirlemek ve buna göre takribi bir puan değerlendirmesi yapacak olan öğrenciler için soru kitapçığı ve cevap anahtarı büyük önem arz ediyor. 

ÖSYM'nin tüm sınavlarında sınav soruları ve cevap anahtarı sınav günü ya da sınav oturumlarının tamamlanması ardından bir gün sonra yayımlanıyor. Adaylar, sınav sorularına ve cevap anahtarına 10 gün boyunca erişim sağlayabiliyorlar. 

YKS-TYT-soruları-zor-muydu,-kolay-mıydı-Öğrencilerden-YKS-2022-değerlendirmesi

YKS TYT soru ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağı henüz ÖSYM tarafından bildirilmedi. Ancak AYT ve YDT oturumlarının da tamamlanması ardından 19 Haziran Pazar akşamı ya da 20 Haziran Pazartesi günü soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının  yayınlanması bekleniyor.

Adaylar, sorulara ve cevap anahtarına ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilecekler. Soru ve cevap anahtarı sisteme yüklendiğinde biz de haberimizin içeriğine ekleyeceğiz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@