Yok Böyle Kira! 3+1 Dairenin Aylık Kirası 80 Bin TL

Kiralık ev fiyatları cep yakmaya devam ederken yaşanan artış lüks siteleri ve projeleri de vurdu. Zorlu Center kiralık daire fiyatları 80 bin liraya kadar çıkarken rakamlar dudak uçuklattı.

Emlak Haberleri 02.09.2021 - 08:20 02.09.2021 - 08:22 Gülcan Özer

Türkiye'de yüz yüze eğitime geçiş yapılması ile beraber tam bir kiralık ev çılgınlığı yaşanırken boş kiralık ev bulmak nerede ise imkansız hale geldi. Kiralık ev arayan kişiler emlakçılara kendi isimlerini yazdırarak uzun listelere eklenirken kiralık ev fiyatları da cep yakmaya başladı. 

Kentsel dönüşümün büyük bir hızla ilerlediği, yoğun göç alan ve üniversitelerin yoğun bulunduğu İstanbul'da da kiralık ev kabusu her geçen gün biraz daha büyüyor. Kiralık ev bulmak zorlaşırken kiralık ev fiyatları da katlanarak artıyor. 

İSTANBUL ZORLU CENTER'DA 3+1 KİRALIK EVİN FİYATI 80 BİN LİRAYA FIRLADI! 

Yaşanan fiyat yükselişi sonrasında İstanbul genelinde kiralık ev fiyatları rekor oranda zamlanırken yaşanan yükseliş lüks konut projelerini de vurdu. İstanbul'da ünlü isimlerin vazgeçilmezi olan Zorlu Center'da yer alan kiralık ev fiyatları dudak uçuklattı. Milliyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre İstanlu Zorlu Center'da yer alan kiralık ev fiyatları 80 bin liraya kadar yükseldi. 

Beşiktaş Levazım'da yer alan Zorlu Center'da ev kiralamak isteyen kişiler en az 28 bin lirayı gözden çıkarmak zorunda kalacaklar. Lüks projede 2+1 kiralık evlerin en düşük kirası 28 bin liradan başlarken bu fiyat 3+1 dairelerde 80 bin liraya kadar yükseliyor. 

istanbul-zorlu-center

BEŞİKTAŞ ULUS'TA YER ALAN KİRALIK EV FİYATLARI 58 BİN LİRAYA FIRLADI! 

Beşiktaş Ulus bölgesinde yer alan kiralık ev fiyatları 4 bin liradan başlarken bölgede yer alan lüks konut projelerinde kiralık ev fiyatları 58 bin liraya kadar fırladı. İstanbul'un bir diğer gözde yerleşim bölgesi olan Bebek'te ise aylık kira fiyatı en düşük 7 bin liraya ulaştı. 

Bölgede yer alan konutlardan kiralamak isteyen kişiler en az 7 bin lirayı gözden çıkarmak zorunda kalırken 2+1 kiralık daire fiyatları 40 bin liraya ve 3+1 kiralık daire fiyatları 55 bin liraya kadar ulaştı. Kiralık ev fiyatlarında yaşanan artış lüks bölgeleri de vururken istenilen kiralar dudak uçuklattı. 

Eskiden üzerine bir o kadar daha konulduğunda ev alınan paralar için talep edilen aylık 80 bin lira kira tepki çekerken boş kiralık ev bulunamaması nedeni ile bulunan evlerin kirasına bakılmadan tutulduğu belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@