Yoksa Siz Hala Arabanızı Almadınız Mı? Halkbank'tan 88 TL Günlük Ödemeli Taşıt Kredisi Haberi Geldi

Halkbank taşıt kredisi kampanyası ile müşterilerine uygun koşullarda araba sahibi olma imkanı sundu. Halkbank araç kredisi kampanyası detayları haberimizde!

Yoksa Siz Hala Arabanızı Almadınız Mı? Halkbank'tan 88 TL Günlük Ödemeli Taşıt Kredisi Haberi Geldi

Halkbank’ın müşterilerine duyurduğu yeni taşıt kredisi oranları, herkesi araç sahibi yapacak türden. Günde 88 TL’den başlayan fiyatlarla kredinizi hemen alın, ailenizle birlikte çıkacağınız keyifli bir yolculuğun temellerini atmaya başlayın. Halkbank taşıt kredisi ile ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek adına haberimizi pür dikkat okumanızı öneriyoruz.

88 TL Günlük Ödemeli 84.000 TL Taşıt Kredisi Halkbank’tan

Değeri 120.000 TL’ye kadar olan araçlarda yasa gereği en fazla 84.000 TL taşıt kredisi kullanılabilmekte. Bunu fırsat bilen Halkbank, 84.000 TL taşıt kredisi için kredi oranlarını indirdi. Bu tutardaki kredinizi Halkbank’tan kullanmanız halinde günlük ödemeniz ortalama 88 TL’ye denk gelecek. Ödemelerinizi 4 yılda tamamladıktan sonra aracınızın borcu sona erecek.

48 ay vadeli 84.000 TL taşıt kredisinde aylık ödemeniz 2.654,54 TL olacağı için en az bu tutarda bir gelire sahip olmanız gerekmekte. Gelir düzeyiniz daha iyi durumda ise kredi vadesini kısarak toplam kredi maliyetini ciddi oranda düşürebilirsiniz. Nasıl mı? 48 ay vadeli 84.000 TL için bankaya toplamda 127.417,92 TL ödemiş oluyorsunuz.

halkbank-taşıt-kredisi-hesaplama-tablosu-48-ay-vadeli

Eğer kredi vadesini 36 aya düşürürseniz bu durumda 3.215,65 TL tutarlı aylık ödeme şartıyla toplam geri ödemeniz 115.763,40 TL’ye düşüyor. Görüldüğü gibi kredi vadesini 1 yıl daha düşük tuttuğunuzda toplam faiz ödemeniz de düşüyor. Ayrıca krediniz daha erken bittiği için ekonomik dengenizi çok daha kolay sağlayabiliyorsunuz. Araç değeri, 120.001 TL ile 300.000 TL arasında ise kredi vadesini en fazla 36 ay olarak belirleyebiliyorsunuz. Örneğin; 250.000 TL değere sahip bir araç alacaksanız 48 ay değil, 36 ay maksimum vade ile talepte bulunabiliyorsunuz. Burada dikkat çekmemiz gereken en önemli nokta ise araç değerinin nasıl belirlendiği.

İster 0 km olsun, ister ikinci el olsun alacağınız araç için ödeyeceğiniz tutar, belgelerle kanıtlanabilir nitelikte olmalıdır. Bu sebeple araç değeri hesaplanırken 0 km araçlar için proforma değerine bakılır. Bayi tarafından hazırlanan araç proforma belgesindeki değer, aracın değeri olarak kabul görür. İkinci el araçlar için Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen kasko değerleri dikkate alınır. Her aracın yılına, marka ve modeline göre bir kasko değeri mevcuttur ve kredi hesaplamalarında bu değere bakılarak hesaplama yapılır. Dolayısıyla ikinci el bir aracı daha yüksek ya da daha düşük bedelle alsanız da kredi hesaplamalarında satış bedeline göre değil, kasko değerine göre hesaplama yapılacaktır.

SONRAKİ HABER