Youtube Verileri Açıkladı! Youtube Ne Kadar İzleniyor?

Youtube izlenme verileri açıklandı. Şirket Ceo'su açıkladığı verilerle Youtube'un ne kadar büyüdüğünü gözler önüne serdi.

TEKNOLOJİ 06.05.2019 - 11:05 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Youtube izlenme verileri açıklandı. Şirket Ceo'su açıkladığı verilerle Youtube'un ne kadar büyüdüğünü gözler önüne serdi.

Youtube tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de çok fazla kullanılıyor. Çok hızlı bir büyüme gerçekleştiren Youtube izlenme verilerini açıkladı.Şirket yapmış olduğu açıklamada aylık ve yıllık olarak ne kadar izlenme gerçekleştirildiği verilerini kamuoyu ile paylaştı.Açıklanan raporda aylık oturum sayısı ve izlenme bilgilerine yer verildi. 2018 yılı verilerine göre ciddi bir yükseliş gösteren Youtube hızlı büyümeye devam ediyor.  Youtube CEO’su Susan Wojcicki, önemli açıklamalar yaptı elindeki verileri paylaştı.2018 yılı aynı dönemde Youtube 1,8 milyar kullanıcıya sahipti. 2019 yılına gelindiğinde kullanıcısı sayısında yüzde 11’lik bir artış söz konusu oldu. Ayrıca Youtube CEO’su Susan Wojcicki, aylık 2 milyar kullanıcıyı aştıklarını söyledi.Youtube televizyon üzerinden izlenim oranlarını da bir hayli yukarı çıkarmaya başladı. Youtube ayda televizyon üzerinden 250 milyon saate ulaşmayı başardı. 2018 yılı aynı dönemde bu rakam 180 milyon civarındaydı. Youtube asıl patlamayı akıllı televizyonlar üzerinden izlenmede gerçekleştirdi.2018 yılına oranla akıllı televizyonlardan izlenme oranı yüzde 39 artış gösterdi.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@