YSK Ak Parti Tarafından Yapılan İstanbul İtirazını Reddetti!

YSK İstanbul seçim sonuçları için AK Parti tarafından yapılan itirazları karara bağlamaya başladı. AK Parti tarafından yapılan KHK itirazı reddedildi.

GÜNDEM 06.05.2019 - 15:31 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

YSK İstanbul seçim sonuçları için AK Parti tarafından yapılan itirazları karara bağlamaya başladı. AK Parti tarafından yapılan KHK itirazı reddedildi.

31 Mart seçim sonuçları için AK Parti ve MHP tarafından yapılan İstanbul Seçim Sonuçları için YSK tarafından verilecek karar için kritik toplantı başladı. KHK İtirazı Reddedildi! YSK toplantısı kapsamında ele alınan ilk konu AK Parti tarafından yapılan “KHK ile ihraç edilen kişilerin oy kullanmaması gerektiği”  yönündeki itiraz reddedildi. YSK İstanbul Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?AK Parti ve MHP tarafından seçim sonuçlarına ait olan itirazlar tek tek görüşülecek. Yapılan her oturum sonrasında alınan karar kamuoyu ile paylaşılacak. Düzenlenen toplantıda AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti temsilcileri sırası ile kendi iddiaları hakkında kurula sunum yapacaklar. Kurul sunumların ardından sunulan kanıtları inceleyecek ve seçim iptili için ortada geçerli bir neden olup olmadığını sorgulayacak. Yapılan değerlendirmelerin ardından YSK nihai kararını açıklayacak. Açıklanan karar son karar olacak ve kesinlikle bu karara itiraz edilemeyecek. Karar tüm partiler tarafından nihai karar olarak kabul edilecek. Bu sürecin en az 12 saat en fazla ise 72 saat sürmesi bekleniyor. Bu durumda İstanbul seçim sonuçları en geç Çarşama günü sonuçlanmış olacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@