YSK İstanbul İçin Toplanıyor! Seçimler Yenilecek Mi?

YSK toplanıyor, 14:30'da yapılacak toplantı sonrasında İstanbul kararı verilecek. Alınan kararın Salı yada Çarşamba günü açıklanması bekleniyor.

GÜNDEM 06.05.2019 - 10:19 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

YSK toplanıyor, 14:30'da yapılacak toplantı sonrasında İstanbul kararı verilecek. Alınan kararın Salı yada Çarşamba günü açıklanması bekleniyor.

YSK İstanbul kararını vermek için bugün toplanacak. Tüm gözler YSK’nın bugün vereceği İstanbul kararında olacak.31 Mart seçimleriyle alakalı çok fazla sorun yaşanmış AKP ve MHP’nin başvurularıyla birçok bölgede oylar tekrardan sayılmıştı. En son sayımların bittiği Maltepe bölgesiyle birlikte YSK CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na mazbatasını vermişti. AK parti tekrardan başvurarak seçimlerin iptal edilmesi yönünde başvuru yapmıştı.İstanbul seçimlerinin tekrardan yapılıp yapılmayacağı ile alakalı nihai kararın bugün çıkması bekleniyor. İktidar tarafında ise seçimin yeniden yapılması isteniyor.Muhalefet ise seçime gerek olmadığını böyle bir seçim tekrar yapılsa bile Ekrem İmamoğlu’nun tekrardan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olacağını söylüyor. Her iki tarafta farklı açıklamalar yapsa da son karar bugün YSK tarafından verilecek.YSK bugün toplanacak ve İstanbul kararı en geç Salı ya da Çarşamba günü açıklanacak. YSK yetkilileri saat 14.30’da toplanacak. Hazırlanan dosyalar ve iddialar tekrar değerlendirilecek. YSK’nın vereceği karar nihai karar olacak ve herhangi bir şekilde farklı bir itiraz söz konusu olmayacak.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@