YSK Kararı Sonrası Tatiller İptal Edildi! Paralar Geri Alınabilecek Mi?

YSK kararı sonrası tatile çıkacaklar, sorun yaşamaya başladı. Seçim döneminde tatile çıkacaklar rezervasyonları iptal ediyor.

GÜNDEM 07.05.2019 - 21:22 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

YSK kararı sonrası tatile çıkacaklar, sorun yaşamaya başladı. Seçim döneminde tatile çıkacaklar rezervasyonları iptal ediyor.

Yüksek Seçim Kurulu'nun 31 Mart İstanbul Belediye Başkanlığı seçimleri iptal edilmesiyle birlikte çok sayıda insan tatil rezervasyonları iptal etmek zorunda kaldı. Yüksek Seçim Kurulu'nun 23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul seçimlerinde tekrar yapılacağını açıklamasıyla birlikte o tarihlerde yaz tatilinin çıkmak isteyen çok sayıda insan da mağduriyet yaşamış oldu. Vatandaşlar otelleri arayarak rezervasyonlarını iptal ettirmek istese de bazı oteller rezervasyonları iptal etmiyor. Çok sayıda insanın mağduriyet yaşadığı ifade edildi. 8480 TL’nin altındaki rezervasyonlar için para iadesi konusunda sorunların yaşandığı duyuruldu. Ancak vatandaşlar Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaparak paralarını geri alabilirler.Türkiye Otelciler Birliği Eski Başkanı Timur Bayındır ise İstanbul seçimlerinden dolayı Turizm sektörünün etkilemeyeceğini söyledi. Yurtdışından gelecek turiste dikkat çeken Timur Bayındır yerli turiste de her türlü hizmet verilecektir. Kararın ekonomi ile alakası yoktur. Turizm sezonunda herhangi bir sorun beklemiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda 24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi olduğuna değinen Timur Bayındır birçok vatandaş oy kullandıktan sonra tekrar tatile çıkmıştı açıklamalarında bulundu.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@