Yüksek Faizle Kredi Kullananlara QNB Finansbank'tan Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank müşterilerinin borçlarına kasım ayı faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi sağlıyor. Güncel oranlarla borç kapatma, transfer kredisi detayları.

Finans 10.11.2021 - 12:41 10.11.2021 - 12:41 Mustafa KARAGÖZ

Bankaların daha önceki dönemler sağladığı kredi olanaklarından faydalanmak zorunda kalan müşteriler isterlerse borç kapatma kredileri ile borçlarını yeniden yapılandırabilirler. 

BORÇ KAPATMA KREDİSİ AVANTAJ SAĞLAR MI?

Borç kapatma kredilerinde müşterilerin çok dikkatli maliyet hesabı yapmaları gerekebilir. Zira borcu daha da azaltmak isterken astarı yüzünden daha pahalıya denk gelebilir. İlk kullanılan kredi ile borç kapatma kredisi arasındaki maliyet hesabının aylık ödemeler dışında, taşıma sırasında oluşacak masraflar da dikkate alınarak hesaplanmalı. 

Hesaplamalar sonunda ise borç kapatma kredisi kullanmanın avantajlı olduğu hesaplanırsa bankalara başvurular yapılabilir. Çok sayıda banka müşterilerinin farklı bankalara olan borçlarını kendi bünyesine taşır. Bu durumda güncel faiz oranlarıyla transfer kredisi sağlanır. Ayrıca kredi tahsis ücreti ile diğer masraflar da olur. 

QNB FİNANSBANK İÇİN BORÇ KAPATMA KREDİSİ

QNB Finansbank tarafından sağlanan borç kapatma kredisinde bankanın Kasım ayında sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranları üzerinden bir maliyet hesabı yapılır. Bankanın resmi sitesinde transfer kredisi oranları açıklandı. 

QNB Finansbank müşterilerine 3 farklı faiz oranı sunar. Faiz oranları müşterilerin kredi risk puanlarına göre belirlenir. Bankanın diğer kredi ürünlerinde uyguladığı bu özellikle düşük kredi puanı olup riskli grupta olanlara yüksek faiz uygulanır. Tam tersi durumda da mevcuttur. Banka kredi puanı yüksek olan müşterilerinin kredi taleplerini ise daha düşük faiz oranıyla karşılar. 

Faiz Oranları 

Yüksek kredi puanına sahip olup en güvenilir seviyede yer alan müşterilerine, QNB Finansbank düşük faiz uygular ve aylık yüzde 1.53 faiz oranıyla borç kapatma transfer kredisi verir. 

Kredi puanı standartların üzerinde olup güvenilir seviyede yer alan müşterilerine, QNB Finansbank daha yüksek faizle aylık yüzde 1.99 faiz oranıyla borç kapatma transfer kredisi verir.

Çok düşük kredi puanına sahip olan ve riskli seviyede yer alan müşterilerine, QNB Finansbank en masraflı faiz oranı olan aylık yüzde 2.27 faiz oranıyla borç kapatma transfer kredisi verir.

transfer kredisi qnb finansbank kasım 2021

Borç kapatma kredisi kullanacak olan vatandaşlar başvurularını QNB Finansbank şubelerine yapacaklar. Başvuruların yapılmasının ardından müşterinin kredi puanına göre risk durumu belirlenecek ve aylık faiz oranı hesaplanacak. Daha sonra kredi için onay sağlanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@