Yüksek Fiyatları Unutun! 17 Şehre Lojman Müjdesi, Devlet Eli Değdi

17 şehirde bulunan kamu kurumları yayımladıkları duyurular ile lojman satışları yapacaklar. Çoğunluğu 2+1 ve 3+1 olan daireler hem geniş hemde daha uygun indirimli fiyatlarla satılacaklar.

Emlak Haberleri 07.10.2021 - 08:50 07.10.2021 - 08:50 Mustafa KARAGÖZ

Bazı şehirlerde Ekim ayının girmesinin ardından lojman satış ilanları geldi. Duyurular ile farklı özelliklerde kamu kurumlarına ait olan dairelerin satılacağı duyuruldu. Muhammen bedeller üzerinden ilanlara çıkarılan konutların ilk teklif fiyatları piyasadan çok daha ucuza satılıyor. Lojman alarak ev sahibi olmak isteyenler ise önce ihale sürecine katılacaklar. İşte o işlemler ve lojman satış ilanı olan şehirler. 

17 İLDE YÜZDE 40, YÜZDE 30 İNDİRİMLİ LOJMAN, KAMU KONUTLARI SATILACAK

Türkiye'nin farklı illerinde yer alan belediyeler, SGK, DSİ gibi kurumlar, bakanlıkların alt birimleri yeni ay ile birlikte duyuruları üst üste kamuoyuna duyurdular. 85.000 TL'den başlayan fiyatlarla lojman satışlarının yapılacağı ilan edilen duyurularda 17 şehir için ilan var. Ancak lojman satış duyurusu çok daha fazla. Örneğin aşağıda yer alan listede olan Artvin için 3 farklı lojman satış duyurusu var. Antalya için 2 ilan varken İstabul için 4 lojman satış duyurusu bulunuyor. 

Lojman Alabileceğiniz 17 Şehir

Hatay, Artvin, Karabük, Kayseri, İzmir, Balıkesir, Tekirdağ, İstanbul, Samsun, Muğla, Çanakkale, Erzurum, Rize, Antalya, Bursa, Konya, Aydın, 

LOJMAN ALIMLARINDA İLK KURAL

Lojman satışlarına dair detaylı tablo aşağıda bulunmakta. Tabloda yer alan konut satış duyurularının bazılarında konutun durumu bölümünde dolu ifadesi yer alır. Bu konutlarda öncelikli satış hakkı bulunduğu anlamına geliyor. 

Öncelikli satış hakkı; lojmanların bir memur tarafından kullanıldığı ve satış duyurusunun ilk olarak konutta ikamet eden memur tarafından değerlendirileceği anlamına geliyor. Eğer memur isterse ihalede konutu alabilir. Ancak memur konutu yani lojmanı almak istemezse konut herkes için ilana çıkarılır. 

Aşağıda yer alan tabloda, çok sayıda boş ve herhangi bir öncelik hakkı olmadan doğrudan herkes için satışa çıkarılan çok sayıda konut bulunuyor. 

LOJMAN SATIŞ DUYURULARI 7 - 12 EKİM

Başvuru süreci devam eden ve 17 şehir için yayımlanan lojman satış duyuruları aşağıda tablo halinde sizlerle.  Tablodan kendi şehriniz için duyuru olup olmadığını ve hangi kurumun kaç konut satış yapacağını öğrenebilirsiniz. 

7 ekim lojman satış ilanı 57 ekim lojman satış ilanı 47 ekim lojman satış ilanı 37 ekim lojman satış ilanı 27 ekim lojman satış ilanı 1

LOJMAN ALMAK İÇİN...

Lojman almak isteyenler başvurularını kurumlara giderek şahsen yapacaklar. Başvurulardan önce mutlaka kurumların ihale birimlerinden Lojman Satış Şartnamesinin alınması gerekiyor. Şartnameye göre başvuruda bulunanlar daha sonra ihaleye katılıp kendi tekliflerini kurumlara iletecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@