Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatlarına Rekor Zam! YHT Fiyatları Yüzde 300 Zamlandı

Yolcu taşımacılığı için verilen hizmetleri özel sektöre devredeceği iddia edilen TCDD bilet fiyatları için yaptığı zam ile gündeme bomba gibi düştü.

Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatlarına Rekor Zam! YHT Fiyatları Yüzde 300 Zamlandı

Yolcu taşımacılığı için verilen hizmetleri özel sektöre devredeceği iddia edilen TCDD bilet fiyatları için yaptığı zam ile gündeme bomba gibi düştü. YHT bilet fiyatları yüzde 300 zamlandı.

Vatandaşın son dönemde ulaşımda sıklıkla kullanmaya başladığı TCDD hatlarında rekor oranda zam yapıldı.Kısa süre önce özel sektöre devreledileceği konuşulan TCDD hatları için rekor zam yapılması sosyal medyanın da gündemine bomba gibi düştü.ANKARA POLATLI TREN BİLETİ FİYATI YÜZDE 298 ZAMLANDI!TCDD tarafından yapılan açıklama ile çok sık kullanılan bazı tren hatlarına fahiş fiyatlarla zam geldi.En yüksek zam yapılan hat ise Ankara Polatlı hattı oldu. Söz konusu hatta tren bileti fiyatı 220 liradan 877 liraya çıkarıldı ve yüzde 298 zamlandı.Özellikle de üniversite öğrencileri tarafından kullanılan Eskişehir-Ankara hattında çalışanların ve öğrencilerin tercih ettiği 30 günlük abonman bilet ücreti ise şu anda uygulanan 480 liradan 1.687 liraya yükseltildi.İnternet ve mobil satış kanallarına uygulanan yüzde 1,5 indirim kaldırıldı. Business vagondan bilet alacak tüm yolculardan indirimli/ücretsiz seyahat kartlarına bakılmaksızın business sınıf tam ücreti alınması kararlaştırıldı.Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya YHT bilet ücreti 480 liradan 1.687 liraya çıkarıldı ve zam oranı yüzde 251 olarak gerçekleşti.Polatlı-Eskişehir YHT fiyatı ise yüzde 257 oranında zamlanarak 352 liradan 1.260 liraya çıktı. çıktı.Ankara İstanbul YHT bileti fiyatı ise yüzde 83 oranında zamlanarak 2 bin 100’den 3 bin 847 TL’ye çıktı.CHP ZAMLARA TEPKİ GÖSTERDİ!Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Yüksek Hızlı Tren biletlerine zam üstüne zam! Eskişehir-Ankara hattında çalışanların tercih ettiği 30 günlük abonman 624 liradan 1.687 liraya çıktı! Memurun maaşına yüzde 5.5, tren biletine yüzde 170 zam!” diyerek tepkisini dile getirdi.Emlak365.com