Yüksek Hızlı Tren (YHT) Bilet Fiyatlarına Yılın Üçüncü Zammı! İl İl Yeni Bilet Fiyatları Belli Oldu!

Toplu ulaşıma son günlerde yapılan zamlar gündem olutken Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Yüksek Hızlı Tren bilet tarifelerine zam yaptığı ortaya çıktı. İşte il il Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları.

Finans 18.04.2022 - 20:10 18.04.2022 - 20:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de iğneden ipliğe her şeye zam yapılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşıma zam yapma kararı oldukça tartışma yaratmıştı. Zam kararını doğru bulmayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu toplu ulaşıma zam yapılması konusunda eleştirmişti. İkili arasında yaşanan sert tartışma sonucunda ise Bakan Adil Karaismailoğlu, Ekrem İmamoğlu hakkında tazminat davası açmıştı. Yaşanan bu gerilimin üzerinden günler geçmesine rağmen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Yüksek Hızlı Tren bilet tarifelerine zam yapıldığı ortaya çıktı. 

YÜKSEK HIZLI TREN BİLET FİYATLARINA 2022'NİN ÜÇÜNCÜ ZAMMI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın hizmetlerinden birisi olan Yüksek Hızlı tren için zam kararı alınması kamuoyunda tepki çekti. Bu yapılan zam ile beraber Yüksek Hızlı Tren (YHT) fiyatlarına 2022 yılının üçüncü zammı yapılmış oldu. Alınan bu zam kararının ardından ise yeni bilet fiyatları merak edilmeye başlandı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatlarına Ocak ayında yüzde 20 ve Mart ayında yüzde 10 olmak üzere toplamda yüzde 30 zam yapmıştı. Yapılan son zamla beraber vatandaşların Yüksek Hızlı Tren imkanından yararlanırken ödemeleri gereken tutarlar bir miktar daha yükseldi. Peki YHT bilet fiyatları ne kadar oldu? Hangi güzergahta Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları kaç TL'ye çıktı?

İL İL YÜKSEK HIZLI TREN BİLET FİYATLARI!

Yapılan yeni zamla beraber Ankara Garı ile İstanbul Kadıköy arasında sefer yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatı 130,5 TL'den 151 TL'ye yükseldi. 

Konya ile Ankara arasında sefer yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatı ise 67 TL'ye çıktı. Konya - İstanbul arasında sefer yapan Yüksek Hızlı tren (YHT) bilet fiyatının da 182 TL'ye yükseldiği bildirildi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@