Yüksek Miktarlı Krediler için İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

Yüksek tutarda kredi kullanmak isteyen vatandaşlar ipotekli ihtiyaç kredisi imkanlarından faydalanabilirler.

İHTİYAÇ KREDİSİ 14.02.2020 - 23:30 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

Yüksek tutarda kredi kullanmak isteyen vatandaşlar ipotekli ihtiyaç kredisi imkanlarından faydalanabilirler. Peki ama bu kredi kullanım şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir? Bu soruları haberimizde yanıtladık.

Çeşitli ihtiyaçları için yüksek tutarlı kredi kullanması gereken vatandaşlar farklı imkanlar bulunuyor. Bankalar tarafından sunulan bu imkanlardan birisi de ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımları. Bu kredi kullanımlarında kredi kullanacak olan vatandaşlar evlerini, araçlarını veya diğer gayrimenkullerini bankaya ipotek ettirerek kredi çekebilirler. İPOTEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANIM ŞARTLARIBankalar tarafından sağlanan ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımlarında vatandaşların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Genel olarak uygulanan bu koşulların yanında bankaların özel inisiyatifleri de olabilir. Bu kapsamda ipotekli ihtiyaç kredisi kullanım şartları ana başlıkları ile kredi özellikleri şöyle.Söz konusu kredi kullanımlarında vatandaşlar bankaya ipotek edilebilmesi için bir gayrimenkul sunmalılar. Kredilar bu kapsamda kullanılabilir. Söz konusu bu kredi kullanımlarında vatandaşlara en fazla 60 ay vade imkanı sağlanır. En önemli detaylardan olan kredi faiz oranları ise bankanın o dönem açıkladığı oranlara göre belirlenir. Kullanılacak kredi tutarı müşterinin bankaya sunduğu gayrimenkul değerine göre değişmektedir. Genel olarak kredi kullanım tutarı konut ve işyerleri için yüzde 75 oranında olurken arsalar için bu rakam yüzde 50 oranıdadır. Bu noktada Vakıfbank tarafından uygulanan mevzuatta ipotek ettirilen konut ise konutun ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar kredi imkanı sağlanır. Şubat 2020 İtibariyle Örnek Ödeme Tablosu

Vakıfbank'ıun resmi internet sitesinde yayımlanan ve Şubat 2020 itibariyle uygulanan faiz oranları ile örnek ödeme tablosu yukarıda ki gibidir.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@