Yükselen Ev Fiyatlarına Emlak Konut Freni Geliyor! 2022'de Konut Fiyatları Düşecek Mi?

Konut fiyatlarında yaşanan artış tüm dünyada hız kesmeden devam ederken Emlak Konut konut fiyatlarını düşürmek adına yeni konut üretimine hız verme kararı aldı. Ev fiyatları düşer mi, ne zaman düşecek

Emlak Haberleri 23.11.2021 - 12:34 23.11.2021 - 12:34 Gülcan Özer

Pandemi döneminde araba fiyatları ile beraber ev fiyatları da zam yağmuru yaşamış, tüm dünya genelinde konut fiyatları yükselişi ile dikkat çekmişti. Türkiye'de de konut fiyatları yüzde 100'ün üzerinde zam görmüş, tüm dünya genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ülke olarak sıralamada ilk sırada yer almıştı. 

Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş en çok ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşları zorlarken Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli konut fiyatları ve yeni konut projeleri hakkında Sabah Gazetesi yazarı Seda Tabak'a önemli açıklamalarda bulundu. Konut fiyatları düşer mi, ne olur, ev fiyatlarına zam gelir mi, gelecek mi?

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE SON DURUM NE?

5 blokta yer alacak 1.154 bağımsız bölümden oluşan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında açıklama yapan Gedikli Ocak ayında dev projenin inşaatına başlanacağını belirterek diğer parsellerle beraber alanın tamamında hak sahiplerine evlerini 2023 yılında teslim edeceklerini söyledi. 

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK?

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği İstanbul Finans Merkezi projesi hakkında da değerlendirmede bulunan Gedikli "320 bin metrekare alan üzerinde kurulu, 3.5 milyon metrekarelik inşaat alanıyla 50 bin kişiye istihdam sağlayacak İstanbul Finans Merkezi'nde sona yaklaştık. 2022'de inşaatı tamamlanacak" diyerek projenin 2022 yılı itibari ile tamamlanacağı müjjdesini verdi. 

emlak konut hakan gedikli

2022'DE KONUT FİYATLARI NE OLUR, EV FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ, DÜŞER Mİ, NE ZAMAN DÜŞECEK?

Son dönemde konut fiyatlarında yaşanan artışa da dikkat çeken Gedikli konutta yaşanan yüksek talebi karşılamak adına yeni konut projelerin de raflardan ineceği ve arzın artacağını belirterek "Konuta olan talep yükseldi. 

Bu yükseliş arzı da yükseltecek. Önümüzdeki 2-3 sene boyunca özel sektör yeniden konut üretimine hız verecek ve bu sayede konut fiyatlarında yaşanan artış baskılanmış olacak" dedi. Konut fiyatlarında yaşanan artışın nedenlerinden biri de konut üretiminde yaşanan düşüş olarak gösteriliyordu. Yoğun talebi karşılayamayan konut üretimi nedeni ile konut fiyatları bir süredir yükselişini sürdürürken yine inşaat malzemelerine gelen yoğun zamlar, dolar kurundaki yükseliş ve mülteci göçü fiyatları uçurmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@