Yükselen Kira Ücretlerine Kamu Darbesi! Aylık 390 TL'ye Ucuz Kiralık Evler

Kamu kurumları yayımladıkları duyurular ile kendilerine ait daireleri kiralayacaklarını ilan ettiler. Kamudan kiralık daireler aylık 390 TL'den başlayan fiyatlarla ilanda.

Emlak Haberleri 25.10.2021 - 08:48 25.10.2021 - 08:50 Mustafa KARAGÖZ

25 Ekim ile 31 Ekim tarihleri arasında kamudan kiralık daire ilanı yayımlayan iki kurum var. Kurumların biri İstanbul'da diğeri ise Bursa Mudanya'da yer alıyor. Kiralık ev arayanlar için çok ucuz aylık kira tutarları ile ev ilanları yayımlayan kurumlar, evleri ihale usulü ile kiralayacaklar. İşte kamudan kiralık konutların tutulması için yapılması gerekenler. 

KAMUDAN KİRALIK DAİRELER 25 EKİM 31 EKİM

Kamu kurumlarının konut satış ilanlarının yanında kiralık dairelerde bulunuyor. Kurumlar belli bir süre örneğin 1 yada 3 yıl süre için ihale düzenleyip evleri vatandaşlara kiralıyorlar. Peki bu dönemde hangi kamu kurumu kiralık daire ilanı yayımladı. 

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü

Bursa Mudanya Belediye Başkanlığı

İSTANBUL VGM BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KİRALIK KONUT DUYURUSU

İstanbul Vakıflar 1.Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda toplam 69 taşınmazın kiralanacağı duyuruldu. Taşınmazların kiralanmasına dair  duyuruda gayrimenkullerin İstanbul Süleymanpaşa, Bahçelievler, Avcılar, Bakırköy, Sarıyer, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu, Fatih ilçelerinde yer alıyor.

Gayrimenkul stışlarına dair bir tablo yayımlayan kurum konut dışında farklı özelliklerde olan taşınmazların da satılacağını duyurdu. İşte merak eden ve ilgilenenler için kiralanacak konutlar ile diğer taşınmazlar için hazırlanan fiyat tablosu. 

kiralık kamu konutları 25 ekim (3)kiralık kamu konutları 25 ekim (2)kiralık kamu konutları 25 ekim (1)

Uygulanacak kira fiyatlandırma sistemine dair de bilgi veren kurum kira artışlarının nasıl olacağına diar "İhalede ortaya çıkacak aylık kira bedeline sözleşme bitim tarihinde itibaren İdarenin uygun görmesi halinde müteakip yıllar için, Türkiye İstatistik Kurumu’nca belirlenen Tüketici Fiyat Endekslerindeki 12 aylık ortalamalara göre değişimden az olmamak suretiyle kira artışı yapılacaktır." açıklamasında bulundu. İhale işlemleri 10 Kasım tarihinde düzenlenece. 

BURSA MUDANYA BELEDİYESİ KİRALIK KONUT İLANI

Bursa Mudanya Belediyesi de 18 adet farklı gayrimenkulün kiralama işlemlerini gerçekleştirecek. Konut dışında daire, dernek bürosu, tuvalet, dükkan, işyeri, ofis büro ve zeytinlik kiralayacak olan kurum aylık ve yıllık muhammen bedel fiyat tablosunu açıkladı. 

mudanya konut kiralık ilanı

Söz konusu konut ve diğer gayrimenkulleri kiralamak isteyenler 27 Ekim Çarşamba günü ihaleye katılacaklar. İhale işlemleri ihale tarihine kadar yapılabilecekler. Başvuruda bulunacaklar aynı gün saat 12.00'ye kadar Mudanya Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne evrak teslimi yaparak ihale başvurularını yapabilecekler. Kurum açıklamasında ayrıca ilana üniversite öğrencilerinin de katılabileceğini ilan etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@