Yükselen Konut Kredisi Faiz Oranları Konut Satışlarını Olumsuz Etkiliyor!

İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntılara değinen TMB Başkanı Mithat Yenigün konut satışlarının artmasının yolunun konut kredisi faiz indiriminden geçtiğini söyledi.

KONUT KREDİSİ 14.11.2018 - 15:52 15.07.2021 - 00:19 SERHATMEDYA

İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntılara değinen TMB Başkanı Mithat Yenigün konut satışlarının artmasının yolunun konut kredisi faiz indiriminden geçtiğini söyledi.

TMB Başkanı Mithat Yenigün "Gündem 2018 Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri" programında konuşma yaptı. Düzenlenen konut kampanyalarının yüksek konut kredisi faiz oranları nedeni ile başarısız olduğunu belirten Yenigün konut satışlarının artması için mutlaka konut kredisi faiz oranlarının düşmesinin zorunlu olduğunun altını çizdi. İnşaat Sektörü Yurtdışına Açılmaya Devam EtmeliSektörde yaşanan önemli sorunlara değinen Yenigün "Ancak burada iki konumuz var. Bir tanesi, Türk bankalarının teminat mektuplarının bu ülkelerde kabul edilmemesi. Bu maalesef bizim için çok büyük bir eksiklik oluyor.Bu konuda bankalarımızla ilgili alınabilecek tedbirler olacağını düşünüyorum. İkinci konu olarak yurt dışına kendi işçimizi götürmek istiyoruz ancak yurt dışında 2002 yılında 4 milyar dolar ciro yaparken 35 bin işçi götürüyorduk. Şimdi 30 milyar dolarlara çıktığımız dönemde 23-25 bine düştü.Neden? Çünkü yurt dışına götürdüğümüz işçiler dönüşte bize ağır yükler getiriyorlar. Bu, bir sistem haline geldi. Bu nedenle çok daha verimli olacağını düşünmemize rağmen yurt dışına Türk işçisi götürme konusunda isteksiz davranmak durumunda kalıyoruz" dedi. Kamu Bankalarının Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç?Konut Kredisi Faiz Oranları Haftayı Nasıl Kapadı, Hangi Bankalar Kredi İndirimi Yaptı?Hükümet Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapacak Mı?Bankaların 13 Kasım Tarihli Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@