Yükseliş Hareketine Başlayan Bitcoin Dip Seviyeyi Gördü Mü, Yeniden Düşer Mi, Ne Kadar Oldu?

Kripto para piyasalarında sert bir yükseliş hareketi yaşanıyor. Peki Bitcoin için dip seviye görüldü mü? Bitcoin yeniden düşer mi? Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? 

Finans 30.05.2022 - 23:49 30.05.2022 - 23:49 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında oldukça sancılı geçen bir sürecin ardından yeniden yükseliş hareketi başladı. Bitcoin öncülüğünde meydana gelen sert düşüşlerin toparlaması da sert yükseliş ile oldu. Son 24 saatlik piyasa verilerine göre Bitcoin’in değeri yüzde 6,41 oranında yükseldi. Buna bağlı olarak en çok işlem gören kripto paralarda da hızlı yükselişler takip edildi. Son 24 saat içerisinde Cardano değerini yüzde 14,34 arttırırken, Ethereum ise yüzde 8,24 oranında değerlendi. 

BİTCOİN'DE DİP SEVİYE GÖRÜLDÜ MÜ?

Bitcoin fiyatında gerçekleşen düzeltme ile yatırımcıların en çok merak ettikleri soru düşüşlerin sona erip ermediği oldu. Kripto para piyasasının önemli analistlerinden olan Antoni Trechev bu konuda bir değerlendirme yaparak, “Bitcoin ile Nasdaq arasında yüksek bir korelasyon bulunuyor. Nasdaq geçtiğimiz haftayı kazançla kapatmıştı. Ancak Bitcoin, Nasdaq’ın bu kazancından yeteri kadar yararlanamadı. Kişisel kanaatime göre Bitcoin henüz 26.000 Dolar seviyesinin altındaki dip seviyesini test etmedi. Nasdaq korelasyonundaki sapmayı düşününce Bitcoin için yeni dip seviyelerinin görülmesi imkansız değil.” dedi.

DOLAR İLE BİTCOİN BAĞLANTISI

Bitcoin ile alakalı olarak değerlendirme yapan bir diğer analist olan Lark Davis ise, “Dolar endeksinde bir düşüş yaşandığını gözlemliyoruz. Bu durum esasında Bitcoin için iyi bir gelişme diyebiliriz. Tarihsel olarak baktığımızda dolar ne zaman değerlendiyse Bitcoin düşüşe geçmiştir. Şu anda da tüm şartlar Bitcoin’in lehinde ilerliyor. Yükselişlerin hızlanması muhtemel seçenekler arasında görülmeli.” ifadelerini kullandı.

BİTCOİN NE KADAR OLDU?

Kripto para piyasalarının öncü para birimi olan Bitcoin haberin yazıldığı sırada 31.052 Dolar seviyesinde işlem görmeyi sürdürüyordu. Bitcoin’de meydana gelen bu yükseliş hareketi kripto varlıklara adeta yaz mevsimini getirdi. Kripto para piyasalarında Bitcoin’in fiyatlaması ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@