Yükseliş Tuzak Mıydı? Kripto Paralar Büyük Çöküş Yaşadı, Bitcoin Yüzde 20 Eridi

El Salvador tarafından yapılan açıklamalar ile rekor üzerine rekor kıran ve 52 bin dolar üzerini test eden Bitcoin bir anda çakıldı! Kripto paralar adeta eridi.

Finans 08.09.2021 - 08:15 08.09.2021 - 08:15 Gülcan Özer

Kripto para piyasalarında akşam saatlerinde yaşanan dalgalanma küçük yatırımcıları yuttu! El Salvador yönetimi tarafından yapılan açıklamalar ve dün ilk kez Bitcoin'in yasal ödeme aracı olarak bir ülke tarafından kabul edilmesi ile yükselişe geçen BTC sonrasında adeta çakıldı. 

Büyük çöküş yaşayan kripto para birimleri adeta yatırımcılarının gözleri önünde eridi. Yaşanan sert düşüş piyasalarda spekülatif ataklarla balinaların küçük yatırımcılara tuzağı olarak algılandı. 

BALİNALAR KÜÇÜK YATIRIMCILARI MI YEMLİYOR?

Balina olarak anılan büyük kripto para yatırımcılarının küçük yatırımcıları yemleme operasyonu söylentileri dün yaşanan hızlı yükseliş ve çöküş hareketleri ile bir kere daha gündeme geldi. Dün 52 bin dolar sınırını test eden Bitcoin yaşanan hızlı düşüş ile bir anda yüzde 17 oranında değer kaybı yaşarken bazı alt coinlerde yaşanan düşüş yüzde 20 sınırına dayandı. 

Bugün ise Bitcoinde yaşanan değer kaybı yüzde 20 sınırına dayandı. Dün 52 bin dolar sınırına kadar dayanan Bitcoin 43 bin dolar dip noktasını gördükten sonra yeni işlem gününde hafif yükseliş ve toparlanma sinyalleri vermeye başladı. An itibari ile bitcoin şu anda 46 bin 378 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

8-eylül-bitcoin-kuru

Piyasada yaşanan kırmızı dalgalanma sosyal medyanın da en çok konuşulanları arasına girerken düşüşün yaşanma nedeni hakkında ise makul bir açıklama bulunamadı. Hiçbir neden yokken yaşanan büyük düşüş balinaların kar operasyonu olarak yorumlanırken Bitcoin'in yanı sıra Ethereum da değer kaybetti. Ethereum 4 bin dolardan 3 bin dolar seviyesine kadar düşerken 195 bin dolarını aşmaya çalışan Solana da 130 bin  dolar seviyesine kadar geriledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@