Yunanistan Küçük Çuha Adası İçin Yerleşenlere Bedava Ev, Arsa ve 500 Euro Maaş Verecek!

Yunanistan 19. adamızı işgale hazırlanıyor! Küçük Çuha Adası için Yunan hükümeti yerleşimcilere ücretsiz ev ve arsanın yanı sıra para vereceğini de duyurdu.

EMLAK HABERLERİ 22.07.2019 - 10:20 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Yunanistan 19. adamızı işgale hazırlanıyor! Küçük Çuha Adası için Yunan hükümeti yerleşimcilere ücretsiz ev ve arsanın yanı sıra para vereceğini de duyurdu.

Daha öncede 18 adayı önce yerleşime açtığını duyuran, ardından da sivil yerleşimcilerin taşınmasının ardından silahlandıran Yunanistan benzer bir adım daha attı. 19. adamızı da ele geçirmeye çalışan Yunanistan Çuha Adası'nı yerleşime açtığını duyurdu. Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk tarafından yapılan habere göre Yunanistan 2004 yılında yerleşime açtığı ada için yeni bir girişimde bulundu. Adada Toplam 40 Kişi Yaşıyor! Konu hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri, emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, “Girit Adası'nın kuzeybatısında bulunan Küçük Çuha Adası yüzlerce yıldır Türk toprağı olup Türkiye Cumhuriyeti'ne aittir. Yunanistan, Türkiye'ye ait adayı 2004'te yerleşime açtı” diyerek konuya dikkat çekti. Toplam 40 kişinin yaşadığı adada Yunan Hükümetinin nüfus arttırma çalışmalarına başladığına dikkat çeken Yalım “Yunanistan, adaya yerleşeceklere ev, arsa ve ayda 500 avro maaş vaat ederek ada nüfusunu artırmaya çalışıyor. Yunanistan, bundan sonraki aşamada, diğer adalarımızda yaptığı gibi Küçük Çuha Adası'na da asker ve silah yerleştirerek, adayı işgal etmeye çalışacak" uyarısında bulundu. Türk Gemilerinin Akdeniz'e Geçişi Zorlaşacak! Adanın stratejik bir konumu olduğunu belirten Yalım "Yunanistan'ın Küçük Çuha Adası'nı işgal etmesi halinde Kitira Geçidi'nin kontrolü tamamen bu ülkeye geçecek ve Türk gemilerinin Ege'den Akdeniz'e geçişleri önemli ölçüde zorlaşacak ve engellenecektir. Yunanistan'ın işgal hazırlığını engellemek için; Bakanlar Kurulu tarafından diplomatik ve siyasi ve işgali önleyici askeri tedbirler alması için TSK'ya direktif verilmeli.Adada Türk Deniz Üssü kurularak Kitira Geçidi kontrol altında tutulmalıdır. Bütün bu uyarılara rağmen Yunanistan önümüzdeki aylarda adayı işgal ederse, bazı yetkililer işgalden hukuken ve kanunen sorumlu olacaktır" diyerek yaklaşan tehlike hakkında uyarıda bulunarak yetkililere gerekli önlemleri almaları için çağrıda bulundu.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@