Yusufeli Barajı ve HES Projesi İçin Taşınacak Yerleşim Yerleri Hakkında Yeni Karar Çıktı!

Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatı nedeni ile taşınacak olan yerleşim yerleri hakkında uygulanacak yönetmelik değiştirildi.

EMLAK HABERLERİ 24.08.2019 - 07:59 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatı nedeni ile taşınacak olan yerleşim yerleri hakkında uygulanacak yönetmelik değiştirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni Cumhurbaşkanı Kararı haberimizde!

Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatı Nedeniyle Bulundukları Yerleşim Yerlerinden Kaldırılmaları Zorunlu Bulunanların Yeni Yerleşim Alanına Nakilleri, Hak Sahiplikleri ve Borçlandırılmalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 1480) yayımlandı. Yayımlanan yeni karar ile beraber başvuru yapan aileler arasında konutu kamulaştırılanlar ailelerde iskan arama zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Yine 2014 yılından önce bölgede işyeri olan ve ticari vergi kaydı bulunanlara yeni iş yeri verilmesinin de önü açılmış oldu. İşte o yeni Cumhurbaşkanı kararı ve 2 önemli değişiklik maddesi;Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatı Nedeniyle Bulundukları Yerleşim Yerlerinden Kaldırılmaları Zorunlu Bulunanların Yeni Yerleşim Alanına Nakilleri, Hak Sahiplikleri ve Borçlandırılmalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 1480)Ekli "Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatı Nedeniyle Bulundukları Yerleşim Yerlerinden Kaldırılmaları Zorunlu Bulunanların Yeni Yerleşim Alanına Nakilleri, Hak Sahiplikleri ve Borçlandırılmalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar" ın yürürlüğe konulmasına, 5543 sayılı İskan Kanunun geçici 8. maddesinin birinci fıkrası gereği karar verilmiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@