Yüz Yüze Eğitim Sistemi Değişiyor Mu? Milli Eğitim Bakanı Özer'den Son Dakika Açıklaması

Yüz yüze eğitim devam ederken Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer'den son dakika açıklamaları geldi. Bakan Özer konuşmasında sistem değişikliği hakkında konuştu.

Gündem 19.09.2021 - 08:50 19.09.2021 - 08:56 Mustafa KARAGÖZ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özel okullarda ki son durum hakkında bilgi verdi. Kaç okulun koronavirüs yüzünden kapalı kaldığına dair açıklamalarda bulunan Bakan Özer konuşmasında haftasonu eğtiim ve ikili eğitim seçenekleri hakkında bilgi verdi. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı canlı yayın kapsamında konuştu. NTV canlı yayına katılan Bakan Özer NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularına yanıt verdi.

Konuşmasının başında bir buçuk yıllık aranının ardından okulların yeniden yüz yüze eğitime açılmasını değerlendiren özer bazı uygulamaların ilk defa uygulandığını söyledi. Her okulda aşı ve test sonuçlarının son dakika olarak takip edildiğini aktaran Bakan Özer ayrıca çağrı sistemi kurulduğunu söyledi. 

Kaç Okul Kapandı?

Merak edilen sorulardan biri de kaç okulun salgın nedeniyle kapandığı olmuştu. Milli Eğitim Bakanı Özer bu soruya "Şu anda 71 bin 320 okulumuzdan hiçbirisi vaka veya yakın temas nedeniyle kapatılmadı. Elbette kapatılan sınıflarımız var. Rakamlar değişiyor. Ara veren sınıflar var." yanıtını verdi.

Öğretmenlerin Aşı Oranı

Milli Eğitim Bakanı Özer ailelerin merak ettiği öğretmenlerin aşı oranına dair son verileri de açıkladı. 17 Eylül tarihinde alınan son verileri paylaşan Bakan Mahmut Özer ilk doz aşısını olan öğretmenlerin oranının yüzde 92 olduğunu duyurdu. 

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK MI?

Yüz yüze eğitimde sorun yaşanması durumunda sistemin değişebileceği iddia edilmişti. İkili eğitim ve haftasonu eğitimi seçeneklerinin masada olduğu bu dönemde Bakan Özer bu iddialara değindi. 

Cumartesi Pazar okulların açılıp açılmayacağına dair Milli Eğitim Bakanı "Hafta sonu eğitim gibi sistematik bir yaklaşımımız yok. Sorun bazlı okullarda çözümler üretiyoruz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer ikili eğitim hakkında ise "200'e yakın okul ikili eğitime geçti. Yaygın bir durum değil, bazı okullarda ikili eğitime geçildi. Arsa olup da yeni okul yapmama gibi bir durum yok." ifadelerini kullandı.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@