Yüz Yüze Eğitimden Önce Okul Masrafları için Devletten 1100 TL

Devlet tarafından sağlanan 1100 TL destek için başvurular devam ediyor. Daha önce almayanlar okul öncesi dönemde başvuru yaparak masraflar için Aile Bakanlığı desteğini alabilirler.

Yüz Yüze Eğitimden Önce Okul Masrafları için Devletten 1100 TL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 1100 TL devlet desteği için başvuru süreci devam ediyor. Daha önce bakanlıktan hiç destek almamış olan aileler okullar açılmadan başvuruda bulunabilir ve onay almaları durumunda ise desteklerini okul masrafları için kullanabilirler.

OKUL MASRAFLARI İÇİN 1100 TL ALABİLİRSİNİZ

Aİle Bakanlığı'nın salgın döneminde oluşan olumsuz ekonomik süreç için sağladığı destek ödemeleri milyonlarca aileye can simidi oldu. İlk sağlandığında faz faz ödenen daha sonra tüm herkes için başvuruları alınan nakit destekler son karar ile kalıcı hale geldi.

Destek ödemeleri için bakanlığın belirlediği koşulları sağlayanlar ödemeleri halen alma şansına sahipler.

1100 TL olarak doğrudan ödenen ve online başvuru yapılmasının hemen ardından değerlendirme sürecine giren desteği almak için ise şartlar var. Ailelerin ekonomik durumları, kişilerin özel durumları başvuru aşamasında göz önünde bulunduruluyor. Ayrıca desteğin tek seferlik ödeme olması başvuru aşamasında göz önünde bulundurulmalı.

BAŞVURUNUZUN ONAYLANMASI İÇİN

Aile Bakanlığı'nın sağladığı 1100 TL destek ödemelerinde başvuruların onaylanması için sağlanması gereken ilk koşul aile gelir şartı. Eğer başvuruda bulunan kişinin hane gelir seviyesi çok yüksek ise destek ödemeleri onaylanmaz. Bunun dışında destek ödemeleri sosyal güvencesi olan, düzenli geliri olan, ekonomik olarak muhtaç durumda olmayanlara da sağlanmaz.

1100 TL'nin alınabilmesi için açıklanan şartlar arasında ayrıca işsizlik maaşı alanların, kamu kurumunda çalışanların, emekli veya dul aylığı alanların ödemelerden faydalanamayacağı belirtildi. Kendisine ait evi, arabası, gelir getiren mülkü olanların başvuruları değerlendirme sürecinden geçemeyecek.

E-DEVLET'TEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Koşulların size uygun olması durumunda başvurularınızı e-Devlet kanalı üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yapacak vatandaşlar daha sonra Aile Bakanlığı hizmetleri arasında pandemi destek ödemelerini bulacaklar ve başvurularını yapacaklar.

SONRAKİ HABER