Yüzde 0.49, 0.78 ve 0.79 Faiz Oranlarıyla Konut Kredisi İmkanıyla Sunulan Konut Projeleri

TOKİ, Kamu Bankaları ve bazı özel bankaların anlaşmalı konut projeleri kapsamında sağladıkları çok sayıda konut projesi bulunuyor.

KONUT PROJELERİ 18.12.2019 - 14:05 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

TOKİ, Kamu Bankaları ve bazı özel bankaların anlaşmalı konut projeleri kapsamında sağladıkları çok sayıda konut projesi bulunuyor. Bizlerde hem bu bankaların hemde TOKİ'nin konut projelerine ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2019 yılı sona ermeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşların

Ev almak isteyen vatandaşlara yönelik 2019 yılı sona ermeden çok sayıda konut projesi kampanyası sunuldu. Bu kampanyaların en önemlisi TOKİ Başkanlığı tarafından sunulan sosyal konut projesi olurken bu projenin dışında hem kamu hemde özel bankaların anlaşmalı konut projeleri bulunuyor. Bu projelere ilişkin detayları sizler için tek tek hazırladık. ZİRAAT BANKASI'NDAN 0.49 FAİZ ORANIYLA ÖZEL KONUT KREDİSİZiraat Bankası başvuru süresi kısa süre önce açılan sosyal konut projeleri kapsamında 0.49 faiz oranıyla konut kredisi sağlayacak. Tarihin en düşük konut kredisi kampanyası olan bu proje kapsamında vatandaşlara 240 ay vade imkanı da sağlanıyor. TOKİ Başkanlığı tarafından 15 Ocak tarihine başvuruları alınacak olan bu proje için vatandaşların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 25 yaşından büyük vatandaşların başvuruda bulunabileceği sosyal konut projesinde ikamet şartı yer alıyor. TOKİ tarafından açıklanan il ve ilçelerde bulunan vatandaşların başvuru yapabileceği ev projeleri için hane gelirininde belirli bir seviyenin altında olması diğer bir koşul. Tüm bu koşulları sağlayan vatandaşlar Ziraat Bankası'na başvuru yapabilir. TOKİ evleri 2+1 ve 3+1 olarak yapılmakta olup başvuru ücreti 2+1 için 500 TL, 3+1 konutlar için ise 1000 TL. Sosyal konut projesi ile sağlanacak evler aylık 894 TL fiyatlarla başlayan imkanlarla sunulacak. İŞ BANKASI 0.78 FAİZ ORANIYLA KONUT PROJELERİİş Bankası anlaşmalı konut projeleri kapsamında yüzde 0.78 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. ş Bankası, anlaşmalı konut projelerinden yapılacak 600 Bin TL’ye kadar yeni kredi kullanımlarında aylık %0,78 faiz oranı ve 120 aya kadar vadeli geri ödeme seçenekleri ile konut kredisi imkânı sunuyor. Bu projeler Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunuyor. Emlak365.com olarak anlaşmalı konut projesi için kullanılacak 100.000 TL'lik kredinin maliyet tablosunu aktarıyoruz. 

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK 0.79 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİKamu Bankaları da anlaşmalı konut projeleri kapsamında özel imkanlarla konut kredisi sağlıyorlar. Anlaşmalı konut projelerinde 0.79 faiz oranıyla konut kredisi sağlayan Halkbank, Vakıbank ve Ziraat Bankası müşterilerine ayrıca 180 aya varan vade imkanları sunuyorlar. Anlaşmalı konut projeleri Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunmakta olup listeler bankalar tarafından belirli aralıklarla güncelleniyorlar. Halkbank için 100 bin TL için anlaşmalı konut projesi maliyet tablosu.

ANLAŞMALI KONUT BAŞVURU İŞLEMLERİTOKİ Başkanlığı tarafından sunulan 100 bin konut için 0.49 faiz oranıyla ev başvuru işlemleri Ziraat Bankası'ndan yapılacak. İş Bankası, Halkbank, Vakıbank ve Ziraat Bankası anlaşmalı konut projeleri için başvurular da yine şubelerden yapılabilecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@