Yüzde 100 Destekli 60 Ay Vadeli İşyeri, Dükkan, Büro Finansmanı

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin büro işyeri dükkan alımlarına 60 ay vadeli ve ekspertiz değerinin tamamı için finansman sağlıyor.

Finans 02.02.2022 - 17:47 02.02.2022 - 17:47 Mustafa Karagöz

Kendi işini kurmak yada hazır kurulu işi için yeni dükkan arayanlar için bankaların hem kredi hemde finansman olanakları bulunuyor. 

Kredi kullanacaklar için hemen hemen her bankanın işyeri kredisi bulunurken seçenekler bankaya göre değişiyor. Bazı bankalar 36 ay bazı bankalar ise 60 ay vade ile kredi sağlarken en büyük fark kredi limitinde oluyor. Bankaların çok önemli bir kısmı alınacak işyerinin yüzde 70'i oranında kredi sağlarken ufak bir kısım bankada bu oran yüzde 50 olarak uygulanıyor. 

Kredi yerine faizsiz bankacılık işlemlerini tercih edecekler için de kamu katılım bankaları ile özel katılım bankalarının finansman paketleri yer alıyor. Albaraka Türk Katılım Bankası'da bu alanda finansman sağlayan ve sunduğu imkanlar ile dikkat çeken bankaların başında bulunuyor. Banka yüksek limit imkanına bir de uzun vadeli ödeme planı ekliyor. 

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI'NDAN YÜKSEK LİMİTLİ UZUN VADELİ İŞYERİ FİNANSMANI

Banka işyeri finansmanı kullanımına ilişkin resmi sitesinden yayımladığı açıklamasında "Şirketinizi büyütmek ya da faaliyetlerinizi sürdürmek için satın almak istediğiniz büro, dükkan, mağaza, lojman, depo gibi gayrimenkuller için finansman desteği alabilirsiniz." bilgisini paylaştı. 

Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden işyeri finansmanı kullanarak müşteriler dükkan, mağaza, ofis ve benzeri nitelikteki tüm gayrimenkullerine nakit destek alabilirler. Bankanın sunduğu imkanlar güncel kar payı oranı, alınacak işyerinin değerinin tamamına kadar finansman ve uzun vadeli ödeme planı oluyor. Tüm bu özelliklere dair bankanın sunduğu imkanları aktarıyoruz. 

Finansman Limiti

İşyeri alımlarında Albaraka Türk Katılım Bankası'nı tercih edecek müşteriler, alacakları işyerinin ekspertiz değerinin tamamı için finansman kullanabilirler. Hiçbir peşinat ödemesi olmadan bankanın talep ettiği koşulların sağlanması durumunda işyeri sadece taksit ödemesi ile alınabilir. 

Geri Ödeme Süreci

İşyeri finansman yada kredi paketlerinde uygulanan standart vade süreci 36 ay olurken Albaraka Türk Katılım Bankası daha uzun vadeli bir ödeme planı sağlıyor. Bankanın finansman paketini kullanarak işyeri sahibi olan müşteriler 60 ay - 5 yıl vadeli ödeme planı hazırlayabiliyorlar. 

Kar Payı Oranı

Kar payı oranlarına ilişkin bankanın web sitesinden bilgi verilmedi. Ancak müşteriler müşteri hizmetleri yada banka şubelerinden kişiye özel sunulan kar payı oranlarını öğrenebilirler. Banka müşterilerinin kredi risk görünümlerine göre farklı oranlar sunabilir. 

Esnek Ödeme İmkanları 

Albaraka Türk Katılım Bankası geri ödeme sürecine ilişkin özel bir açıklamada bulunarak "Ödemelerinizi 60 aya kadar kredilendirebilir, geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler halinde yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ödemelerinizi 2 ayda bir, 3 ayda bir ya da değişken tutarlı esnek taksitler halinde yapabilirsiniz." imkanlarını açıkladı.

FİNANSMAN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu finansman için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurulara dair tüm işlemleri Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinden öğrenecekler. Başvuru öncesinde bilgi almak için hem şubeler hemde 0850 222 5 666 Alo Albaraka hizmeti kullanılabilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@