Yüzde 1,20 Faizle Halkbank'tan 150 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Aylık Ne Kadar Taksit Öderler?

Halkbank konut kredisi kampanyasında yapılan son faiz indiriminin ardından kredi maliyetleri merak ediliyor. Halkbank'tan 150 Bin TL konut kredisi çekenler aylık kaç TL taksit öderler? 

Finans 27.11.2021 - 21:54 27.11.2021 - 21:54 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satışlarının artması için kamu bankalarının sektörel destekleri devam ediyor. Kamu bankaları bu kapsamda müşterilere uygun faizlerle konut kredisi vermeyi sürdürüyor. Son yapılan faiz indirimlerinin ardından konut kredisi faizlerini de düşüren kamu bankaları bu şekilde maliyetleri daha da aşağıya çektiler. Peki Halkbank'ın konut kredisi kampanyasının yeni maliyetleri nelerdir? 

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Halkbank tarafından yeni bir ev satın almak isteyen müşterilere konut kredisi verilerek finansal destek veriliyor. Hem uygun maliyet imkanı sunan Halkbank hem de müşterilerin kolay bir şekilde kredi ödemelerini gerçekleştirebilmeleri için bütçeye göre ödeme alternatifleri sunuyor.Bu seçenekleri değerlendiren müşteriler satın aldıkları ev için çektikleri kredinin borcunu kendi bütçelerine en uygun olan ödeme planı ile ödüyorlar. Bu şekilde kredi geri ödemelerinde de herhangi bir sorun yaşanmasına gerek kalmıyor. Hem müşteriler hem de banka karşılıklı olarak güvence altında oluyorlar.

HALKBANK KONUT KREDİSİ YALIK FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Konut kredisi faizlerinde kamu bankalarının yaptıkları indirimler sonrası güncel tablo merak ediliyor. Merkez Bankası faiz indirimleri ile beraber konut kredisi faizleri kamu bankalarında önce aylık yüzde 1,29'a düşürülmüştü. Son yapılan Merkez Bankası faiz indirimi ile kamu bankaları yine konut kredisi faizlerinde indirime gittiler. Böylelikle konut kredisi faizleri aylık yüzde 1,20'ye düşürüldü. Halkbank da bu faiz oranı ile müşterilerine konut kredisi vermeyi sürdüryor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Halkbank'ın indirimli konut kredisinden yararlanmak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmeleri gerekiyor.  Halkbank'ın konut kredisindeki aylık yüzde 1,20 oranındaki faizden yararlanmak isteyen müşterilerin en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Halkbank'tan hayat sigortası, zorunlu deprem sigortası ve konut sigortası yaptırmayı kabul etmeleri gerekiyor.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA!

halkbank 150 bin tl konut kredisi hesaplama

Halkbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere belirli şartlar dahilinde aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay taksit olarak 2.365 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredisnin toplam maliyetinin ise 283.825 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@