Yüzde 1,61 Faizle Taşıt Kredisi Veren Ziraat Bankası'nda 150 Bin TL, 200 Bin TL, 250 Bin TL Kredi Maliyet Hesaplamaları

Taşıt kredisi çekerek otomobil sahibi olmak isteyenler 150 Bin TL, 200 Bin TL ve 250 Bin TL taşıt kredisi için ödemeleri gereken taksitleri araştırıyorlar. İşte Ziraat Bankası'nın kredi maliyetleri...

Finans 07.04.2022 - 00:36 07.04.2022 - 00:36 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yükselen otomobil fiyatları nedeniyle taşıt kredilerine gösterilen ilgi oldukça arttı. Ziraat Bankası da uygun maliyetlerle taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyenler hangi şartlar içerisinde bu finansman desteklerini alabileceklerini merak ediyorlar. İşte Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasının tüm ayrınları...

ZİRAAT BANKASI HANGİ KOŞULLARDA TAŞIT KREDİSİ VERİYOR?

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyenler kendilerine sağlanan kredi imkanlarını araştırıyorlar. Banka tarafından düzenlenen taşıt kredisi kampanyası kapsamında hem sıfır kilometre hem de ikinci el otomobil satın almak isteyen müşterilere taşıt finansmanı veriliyor. Ancak ikinci el otomobiller için taşıt kredisi 5 yaşa kadar olan araçlar için sağlanıyor. Bu şartı sağlamayan ikinci el otomobilleri satın alabilmek için Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekilemiyor. 

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çeken müşterilerin satın almak istedikleri otomobiller üzerinde rehin tesis işlemi yapılıyor. Ziraat Bankası otomobilin kredi borcu bitene kadar aracın kendisinden habersiz satışını engelliyor. Ancak kredi borcu tamamlanınca bu rehin tesis işlemi sona erdiriliyor ve otomobil sahibi istediği gibi araç satışını yapabiliyor. Ziraat Bankası gerekli görmesi durumunda müşterilerden ek teminat talep ediyor ama bu da pek gerekli görülmüyor. 

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyenlere bazı vade ve kredilendirme kuralları uygulanıyor. Buna göre 400 Bin TL'ye kadar değeri olan otomobiller için Ziraat Bankası yüzde 70 oranında kredilendirme uygularken çekilen kredilere en fazla 48 aya kadar vade sağlanıyor. otomobilin değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa o zaman yüzde 50 oranında kredilendirme uygulanırsa azami vade süresi 36 aya düşüyor. 

150 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası 150 bin tl taşıt kredisi hesaplama-2

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,61 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 150 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya her ay kredi taksiti olarak 4.822 TL ödeme yapıyorlar. 

200 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası 200 bin tl taşıt kredisi hesaplama-1

Ziraat Bankası'ndan 48 ay vadeli 200 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 6.430 TL kredi taksiti ödüyorlar.

250 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası 250 bin tl taşıt kredisi hesaplama-1

Ziraat Bankası'ndan 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler vade devam ettikçe bankaya her ay 8.038 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@