Yüzde 25 Peşinat 120 Ay Vadeyle 40 Şehirde Konut Satışı için Açık Artırma Tarihi Geldi

TOKİ Başkalığı açık artırma ile 40 şehirde 129 konut satışı yapacak. Konutlar için düzenlenecek açık artırma 16 Şubat'ta gerçekleştirilecek. Hak sahipleri yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade ile ev alacak

Toki 15.02.2022 - 15:57 15.02.2022 - 15:58 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın ay başında ilan ettiği konut satış duyurusu için süreç geldi. Uzun zamandır başvuru toplayan TOKİ Başkanlığı, 16 Şubat tarihinde açık artırma ile hak sahiplerini belirleyecek. Açık artırmaya başvuruda bulunanlar için sürecin nasıl işleyeceği ve ihale detayları ile hak sahibi olmaları durumunda yapacakları ödemelere ilişkin ayrıntıları paylaşıyoruz. 

TOKİ'DEN 40 ŞEHİRDE SATILIK KONUTLAR

TOKİ Başkanlığı'nın konut satış duyurusunda yer alan bilgilere göre; kurum toplam 40 şehirde ev satışı gerçekleştirecek. Toplam 129 daire satacak olan TOKİ'nin listesinde 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. 

Kurum konut alacak olan vatandaşlar için yayımladığı duyurusunda 40 şehri tek tek açıklamıştı. Buna göre vatandaşlar Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Yozgat ve Zonguldak'ta illerinde ev almak için başvurularını yaptılar. 

15 Şubat tarihine kadar açık kalan başvuruda bulunan vatandaşlar 16 Şubat tarihinde açık artırmaya katılacaklar. Açık artırmada verdikleri teklif sonrasında hak sahibi olanlar ödeme planı oluşturarak ev sahibi olabilecek. 

TOKİ yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade ile müşterilerini ev sahibi yapacak. 

TOKİ ikinci seçeneğinde de ise yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade ile daha düşük taksitle ev alma imkanı sunuyor. 

Açık artırma işlemleri 16 Şubat tarihinde başlayacak ve ihale başvurusunda bulunanlar sabah saatlerinden itibaren ilan edilen saatte açık artırmaya katılacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@