Yüzde 25'i Peşin 36 Ay Vadeyle TOKİ'den 18 Şehirde 187 Muhtelif Arsa Satışı

TOKİ Başkanlığı 20 Nisan tarihine kadar başvurularını alacağı açık artırma kapsamında 18 şehirde taksitli ödeme planıyla arsa satışı yapacağını bildirdi. Yatırım yapmak isteyenler başvurular başladı.

Emlak Haberleri 05.04.2022 - 11:44 05.04.2022 - 11:45 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bir duyuru ile muhtelif arsa satışı yapacağını ilan etti. Arsaların nerede nasıl yapılacağı hakkında bilgi veren TOKİ Başkanlığı tüm listeyi ilan etti. Aralarında İstanbul ve Ankara gibi şehirlerin yer aldığı arsa satış listesinde toplam 187 arsa satışı yapılacak. 

TOKİ'DEN 18 ŞEHİRDE 187 ARSA SATIŞ DUYURUSU

Emlak Yönetim ve TOKİ Başkanlığı tarafından hazırlanan başvuru kılavuzunda bazı iller arsa satışlarında öne çıktı. En fazla arsa satışı yapılacak olan şehir Ankara oldu. TOKİ Ankara'da onlarca satışı yapacağını bildirdi. İzmir ve Aydın'da da çok sayıda arsa için konum bilgisi verilirken listenin dördüncü sırasında yer alan şehir İstanbul oldu. Kurum 4 şehirde farklı konumlarda çok sayıda arsa satışı yapacağını açıkladı. 

Listenin Tamamında Yer Alan Şehirler

Toplam 18 şehirde yapılacağı açıklanan şehirlerin listesi ikiye ayrılmış şekilde. Aşağıda yer alan liste 1'de bulunan iller için açık artırma işlemleri 20 Nisan tarihinde düzenlenecek. Listede 2'de bildirilen şehirlerde bulunan arsalar ise 21 Nisan tarihinde açık artırmayla satılacak. 

Liste 1: İstanbul, Diyarbakır, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bolu, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya. (20 Nisan'da ihale düzenlenecek.)

Liste 2: Ankara, Aksaray, Konya, Adana, Çorum, Gaziantep, Elazığ (İhale işlemleri 21 Nisan'da tamamlanacak)

toki-arsa

AÇIK ARTIRMA BAŞVURULARI

İhale tarihleri 20 Nisan ve 21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. Arsalar için ilgili olanlar bu tarihlere kadar başvurularını yapacaklar. Emlak Yönetim web sitesinden arsa satış duyurularına ulaşılabilecek. Açık artırma sonunda en yüksek teklifi verip hak sahibi olanlar yüzde 25 peşinat ödeyip 36 ay vade ile arsaları alabilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@