Yüzde 700 Fiyatı Artacak! Bitcoin İçin Akıllara Ziyan Fiyat Tahmini: 350 Bin Dolar!

Kripto para piyasalarının öncü para birimi Bitcoin için akıllara ziyan bir fiyat tahmini yapıldı. Bitcoin ne kadar olacak? 

Finans 20.09.2021 - 05:00 20.09.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının lideri olan Bitcoin ile alakalı olarak analistlerden kısa, orta ve uzun vade fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Son fiyat tahmini yapan analist ise Bit Harington oldu.  Bit Harington yaptığı son analizinde Bitcoin'in fraktal fiyatına dikkat çekerek fiyat tahmininde bulundu.

BİTCOİN İÇİN REKOR FİYAT TAHMİNİ 

Bitcoin için kimsenin göremediği detayı açıklayan  Bit Harington, “Bitcoin'in fraktal fiyatı 2021 yılı tamamlanmadan rekor seviyeleri görebilir. Böyle bir pozisyonu artık net bir şekilde görebiliyoruz. Bu yeni düzen ile Bitcoin için gayet tatmin eden bir ATH belirlenecek. Madenci blok ödüllerinin yarıya indirilmesinden sonra yeni çıkacak olan Bitcoin mikyarlarında da bir azalma meydana gelecek. Talep artacak ama piyasadaki Bitcoin bu talebi karşılayamayacak. Bu şekilde rekor fiyat yükselişleri meydana gelecek.” dedi.

BTC 350 BİN DOLAR OLACAK

Bitcoin'in geçmiş yıllardaki benzer performanslarına dikkat çeken  Bit Harington, “Bitcoin için yarılama 2012 ve 2016 yıllarında da meydana gelmişti. O dönemnlerde yüzde 600 değer kazanan Bitcoin ile karşı karşıya kalınmıştı. 

Bu yıl Bitcoin'de 60 Bin Dolar üzerinde bir çizgi bulunuyor. Bitcoin son 2 yıl içerisinde 4.000 Dolar ile 60 Bin Dolar arasında hareket etti. Mevcut grafiklere göre geçmişteki performans yeniden sergilenebilirse Bitcoin 350 Bin Dolar noktasına ulaşabilir.” ifadelerini kullandı. 

Bitcoin şu anda 50 Bin Dolar seviyesini aşmaya çalışıyor. Yarılama şartlarının gerçekleşebilmesi için Bitcoin'İn önce 65 Bin Dolar seviyesine ulaşması gerekiyor. Ardından ise yarılama şartları ile Bitcoin'de tüm şartlar değişmiş olacak.  Bit Harington'un senaryosunun gerçekleşmesi durumunda Bitcoin 2021 yıl sonunda yeniden finansal piayalara damga vuracak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@