Yüzde 90'ı doldu bile! Bayram tatilinde haftalık 110.000 liraya kiralık villalar

Ramazan Bayramı tatilini deniz kenarında geçirmek isteyenlerin yeni tercihleri kiralık süper lüks villalar. Haftalık 110.000 TL'ye ulaşan kiralama bedelleri dikkat çekerken doluluk oranı %90'a çıktı

Emlak Magazin 25.04.2022 - 16:51 25.04.2022 - 16:51 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Bayram tatili sürenin ne kadar olacağı merak konusu olurken vatandaşlar planlarını yapmaya başladılar. Pandemi sürecinin etkilerinin azalmasının ardından deniz kenarına inmek isteyen tatilcilerin 2022 tercihleri ise otel yerine villalar. 

110.000 TL'YE 1 HAFTA KİRALIK VİLLALAR

Önümüzdeki hafta pazartesi günü başlayacak olan bayram tatili sürecinde birçok vatandaş tatil bölgelerine akın edecek. Pandemi süreci nedeniyle belli bir kesimin uzak kaldığı sahil kenarına ilgi ise en üst seviyede. Akdeniz ve Ege'de birçok tatil bölgesinde doluluk oranı günler öncesinden yüzde 90 seviyesine ulaşırken tercihler de değişmiş durumda. 2022'de otel fiyatlarının çok artmasıyla birlikte birçok tatilci villa veya konut kiralama ile tatil yapmayı planlıyor.

Tatil bölgelerinde villa kiralama işi yapan işletmeler ise bu ilgiden memnun. Sektö içinden gelen açıklamalarda ise ilginin geçen yıllara göre çok fazla olduğunu söyledi. Ramazan Bayramı sürecinde şimdiden neredeyse tam doluluk sağlandığını ifade eden sektör temsilcileri ilginin 3 kat birden arttığını ifade ediyorlar. 

Başlangıç fiyatı 10.000 TL

Sektör temsilcileri 4 kişilik bir ailenin haftalık 10.000 TL gibi bir ücretle tatil yapabildiğini aktarırken bu rakamın başlangıç ücreti olduğu ifade ediliyor. Daha yüksek paketlerde ise fiyatlar çok değişebiliyor. 1+1 mini villa seçeneklerinin yanında balayı konsepti ile kiralanan villalar ve 6+1 şeklindeki villalar bulunuyor.

Fiyatlar ise haftalık 110.000 TL'ye kadar çıkabiliyor. Sektör temsilcileri ayrıca villa kiralayarak tatil yapmanın otellerde kişi başı ücretler göz önünde bulundurulduğunda daha uygun olduğunu ifade ediyorlar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@