Z Kuşağı Ev Dekorasyonu Zevkleri Büyüklerinden Çok Farklı Çıktı!

Geleceğe yön vermeye başlayan Z kuşağının ev dekorasyonu tercihleri belli oldu. Z kuşağı gençlerin zevkleri ve dekorasyon fikirleri X ve Y kuşağının tam tersi.

Z Kuşağı Ev Dekorasyonu Zevkleri Büyüklerinden Çok Farklı Çıktı!

Son yıllarda 'Z kuşağı' terimiyle sık sık karşılaşıyoruz. Öyle ki bu nesil artık geleceğe yön verebilecek, kendi fikirlerini uygulayabilecek bir potansiyele sahip. Bu kuşağın gençleri, büyüklerinden daha bilgili ve daha akılcı olmasının yanı sıra kişisel zevkleri ile hayat bakış açıları gibi konularda da oldukça farklılar.

Z Kuşağı Görsel Odaklı Dekorasyon Tercih Ediyor!

X, Y ve Z kuşaklarının eşyalara bakış açıları da birbirinden tamamen ayrılıyor. Eski kuşak diyebileceğimiz X kuşağı, ev alışverişi yaparken ürünün uzun yıllar kullanılabilmesiyle ilgilenirken, Y kuşağı kolay kullanılabilmesine, Z kuşağı ise tamamen görselliğe önem veriyor. Yani Z kuşağı bireyleri için bir eşyanın ya da dekorasyonun uzun ömürlü veya kullanışlı olması değil, güzel ve havalı görünmesi önemli.

Z Kuşağı Ev Dekorasyonu Zevkleri Büyüklerinden Çok Farklı Çıktı! - Resim 1

Türkiye'deki dekorasyon tercihlerini değerlendiren isimler, Z kuşağının dekorasyon alanı için sosyal medya odaklı olduğunu ve bu yüzden dikkat çekici, havalı görünen tasarımlar tercih ettiklerini söylüyor. Z kuşağı için kullanışlı olması ikinci plandayken, uzun ömürlü olup olmaması da onlar için hiç önemli değil.

Z Kuşağı Ev Dekorasyonu Zevkleri Büyüklerinden Çok Farklı Çıktı! - Resim 3

X kuşağı ise daha geniş kapsamlı düşünerek ailelerinin de kullanabileceği uzun süreli materyaller kullanıyor.

Z Kuşağı Ev Dekorasyonu Zevkleri Büyüklerinden Çok Farklı Çıktı! - Resim 5

Z kuşağının ev dekorasyonundaki tercihleri de tamamen zıddı olan renkler. Örneğin bazıları tamamen siyah renk kullanarak alanın daha havalı gözükmesini isterken, bazıları da rengarenk seçimler yaparak yaşam alanına daha sevimli bir görünüm katıyor. Dekorasyon konusunda olduğu gibi hemen hemen her konuda Z kuşağı diğer kuşaklardan çok farklı zevklere ve isteklere sahip.

SONRAKİ HABER