Zam, Dolar, Enflasyon Sonrası AK Parti'nin Oy Oranı! Genel Başkan Yardımcısı Açıkladı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş anket oranlarına dair yapmış olduğu açıklamasında AK Parti'nin açık ara birinci parti olduğunu söyledi.

Gündem 16.10.2021 - 16:56 16.10.2021 - 16:56 Mustafa KARAGÖZ

Son dönemlerde zamlar ve dolar kuru gibi ekonomik gelişmelerin siyasi partileri nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. AK Parti'nin üst kademesinden konuya ilişkin açıklama geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş anket oranları ve AK Parti'nin konumuna ilişkin bilgi verdi. 

TOPLANTI KAPSAMINDA KONUŞTU

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'na katıldı. Ordu'da gerçekleştirilen toplantı kapsamında Numan Kurtulmuş partililere bir konuşma yaptı. Konuşmasının genel içeriği AK Parti'nin çalışmaları olurken gündem ve ekonomi konularına dair de açıklamalar geldi.

Suriye, Kuzey Irak, Libya ile Balkanlar hakkında da açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş konuşmasının devamında Doğu Akdeniz meselesine değindi. Türkiye'nin Yunanistan aracılığıyla sıkıştırılmaya çalışıldığını ifade eden Kurtulmuş Suriye'de de PKK/YPG varlığına değindi. Konuşmasının bu bölümünden sonra ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı yurt içi bazı noktalara parmak bastı. 

AK PARTİ'DEN ANKET AÇIKLAMASI: AÇIK ARA BİRİNCİ PARTİ

Konuşmasının bu bölümünde son dönemlerde bazı basın organlarında yer alan anket sonuçlarına dair de kendi ellerinde ki verileri açıklayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti'nin tüm yaş gruplarında birinci sırada yer aldığını söyledi. 

Kurtulmuş partisinin oy oranına dair Bugün bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir ve bütün yaş gruplarında birinci partidir. Bu başarılarımızın arkasında siyasi tecrübelerimiz var. Bu başarının arkasında gerçekten fedakarca çalışmanın yeri var." ifadelerini kullandı. 

Kurtulmuş konuşmasını ise 2023 seçimlerini kazasız belasız alacağız, 2024 seçimlerinde de daha fazlasını alarak yolumuza devam edeceğiz dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@