Zam Furyası Sigarayla Devam Ediyor, Fiyatlar 2 TL Arttı! Yeni Zamlı Sigara Fiyat Listesi Belli Oldu!

Döviz kurlarındaki yükselişlerle beraber çeşitli ürünlerin fiyatlarına zamlar ardı ardına geliyor. Son fiyat artışı haberinin ise sigara olduğu bildirildi.

Finans 02.12.2021 - 20:07 02.12.2021 - 20:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşların alım gücü kur yükseldikçe düşmeye devam ediyor. Çeşitli ürünler zamlanırken insanlar geçim sıkıntısı yaşamayı sürdürüyorlar. Bütçeleri açık veren vatandaşlara bir zam haberi de sigaradan geldi. Sigara fiyatlarına zam yapılmaya başlandığı bildirildi. Sigara tiryakilerinin ceplerinden artık çok daha fazla para çıkmaya başlayacak.

SİGARAYA 2 TL ZAM YAPILDI!

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile sigaraya yeni zamların başladığını açıkladı. Royal Tobacco sigara grubunun ürünlerine 2 TL zam geldiğini açıklayan Özgür Aybaş, 14 TL'ye satılan sigaranın yeni fiyatının 16 TL, 15 TL'ye satılan sigaranın yeni fiyatının ise 17 TL olduğunu bildirdi.

sigara zammı-1

DİĞER SİGARA ŞİRKETLERİ DE FİYATLARA ZAMMI YANSITACAKLAR

Öte yandan Özgür Aybaş yapmış olduğu açıklamada sigara zammının sadece bir şirket ile sınırlı kalmayacağını söyledi. Diğer sigara firmalarının da 2 TL'lik zammı fiyatlarına bir hafta içerisinde yansıtmaya başlayacaklarını belirtti. Yeni sigara fiyatlarının firmalar tarafından hazırlandığı ve kısa bir süre içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

SİGARA'YA ZAM ÜSTÜNE ZAM GELECEK!

Özgür Aybaş siga zammı ile alakalı olarak gelişmelere dair bilgileri aktarmayı sürdürürken bu zamların arkasının geleceğini de iddia etti. Her yıl yılbaşında sigara yapılan zamların bu zamlardan ayrı olacağını bildirdi. Yaklaşık 1,5 ay içerisinde sigara fiyatlarına iki ayrı zam yapılması bekleniyor. Sigara kullanan vatandaşların ortalama 4 TL'Lik bir fiyat artışı ile karşılaşabilecekleri bildirildi. 

Ocak 2022'de yapılacak olan sigara zammı ile beraber şu anda 16 TL'ye satılan sigaralar 20 TL'ye yükselecek. Sigara tiryakileri yeni yıla zamlarla girecekler. Bu zamlar bütçeleri sarsmaya devam edecek ve sigarayı bırakmak isteyeceklerin sayısı da artacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@