Zam Şampiyonu Un İçin Dev İndirim! BİM Marketlerinde 10 Kilo Un 39 TL'ye Satılacak!

Gıda fiyatlarına gelen zamların ardından ucuz alışveriş imkanları araştırılıyor. BİM son günlerin zam şampiyonu olan un fiyatlarında dev indirim yapıyor. İşte BİM'in büyük indirim haberi...

Gündem 24.11.2021 - 21:40 24.11.2021 - 21:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de artan enflasyon vatandaşların geçimlerini sağlarken büyük güçlükler yaşamasına neden oluyor. Marketlere temel ihtiyaçlarını gidermek için giden vatandaşlar her seferinde zamlanan ürünlerle ailelerinin geçimlerini sağlayamama noktasına kadar geldiler. Bu piyasa ortamında da vatandaşlar ucuz fiyata alışveriş yapabilmenin imkanlarını araştırıyorlar.

ZAM ŞAMPİYONU UN

Türkiye'de temel gıda maddelerine gelen fahiş zamlar gündemden düşmüyor. Bunlardan birisi de un fiyatlarına yapılan zamlar oldu. Öyleki un fiyatlarına gelen zamlar fırıncı esnafını dahi zor durumda bıraktı. Bu zamlardan dolayı Türkiye'nin farklı şehirlerinde ekmek fiyatlarına zam üzerine zam yapılıyor. İstanbul'da dahi zamlanan ekmek fiyatlarına Ocak ayında yine zam yapılması düşünüyor. Böyle bir ortamda zam şampiyonu olan un fiyatları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 

FIRINCILAR UN FİYATLARINDAN DERTLİ

İstanbul Fırıncılar Odası tarafından yapılan açıklamaya göre geçen yıl 150 TL'ye satılan 50 kg unun fiyatı bu yıl 150 TL'yi aştı. Un stokçuluğu iddiaları da gündemde yer alırken fiyatlara gelen zamlar unu bir anda zam şampiyonu yaptı. Her evin temel gıda maddesi olan un için fiyat araştırması yapan vatandaşlar da yüksek fiyatlarla karşılaşmaya başladılar. 

UN FİYATLARINA YENİ ZAMLAR GELEBİLİR?

Un fiyatlarıo konusunda piyasada genel bir umutsuzluk hakim olmaya devam ediyor. Sektör temsilcilerinin değerlendirmelerine göre gıda fiyatları tüm dünyada yükseliyor. Türkiye'de de un fiyatları bu fiyat artışlarından etkileniyor. Türkiye'nin kullandığı unun bir kısmının yurt dışından geldiği düşünülünce un fiyatlarına yeni zamların gelmesi kaçınılmaz bir hal aldı.

10 KG UN 39,90 TL'YE SATILACAK!

Yüksek fiyatla satılan un için Türkiye'nin yaygın market zincirlerinden olan BİM tarafından çok çarpıcı bir hamle geldi. Ucuz fiyata alışveriş imkanı sunan BİM çok uygun fiyatla un satışı yapılacağını duyurdu. Diğer marketlerde 80 TL ile 150 TL arasında değişen fiyatlarla satılan 10 kilogramlık unu BİM 39,90 TL'den satışa çıkarıyor.

bim aktüel ürünler

BİM tarafından duyurulan 30 Kasım tarihli Aktüel Ürünler Kataloğu'na göre 10 kg un için indirimli fiyat o gün satışa girecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@