Zam Yağmurunun Ardından Petrol Ofisi Ve OPET İstanbul, Ankara, İzmir İstasyonlarında Benzin Ve Motorin Fiyatları!

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından benzin ve motorin fiyatları değişti. İstanbul, Ankara, İzmir Petrol Ofisi ve OPET istasyonlarında benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Finans 30.05.2022 - 01:06 30.05.2022 - 01:06 Engin Uzunoğlu

Küresel petrol piyasalarında çok önemli fiyat değişimleri yaşanmaya devam ediliyor. Buna bağlı olarak dolar kurundaki yükselişler de Türkiye’de akaryakıt maliyetlerini arttırdı. Tüm bu nedenlerden dolayı geçtiğimiz hafta benzinin ve motorinin litre fiyatlarına arka arkaya ikişer defa zam yapıldı. Benzinin litre fiyatı önce 1,45 TL ve bir gün sonra da 0,70 TL yükseldi. Motorinin litre fiyatı ise önce 1,38 TL ve bir gün sonra da 0,97 TL arttı. 

AKARYAKIT ZAMLARI SONRASI FİYATLAR NASIL OLUŞTU

Akaryakıt fiyatları ile alakalı olarak net bir standart bulunmuyor. Belirli bir tavan fiyat uygulaması yapılıyor ama bazı petrol şirketlerine ait istasyonlarda rakiplerine göre daha düşük fiyatlar görülebiliyor. Bu tamamen o şirketlerin fiyat politikalarından kaynaklanıyor. Kazançlarından fedakarlık yaparak çok düşük farklarla benzin ve motorin satabiliyorlar.

Türkiye’de yaygın akaryakıt istasyonu ağına sahip olan Petrol Ofisi ve OPET firmalarına bağlı istasyonlarda da fiyatlar değişti. İstanbul, Ankara ve İzmir’de ayrı ayrı fiyatlamalar yapılırken bu tamamen nakliye maliyetinden kaynaklanıyor. İşte Petrol Ofisi ile OPET akaryakıt istasyonlarında benzin ve motorin için güncel fiyatlar...

OPET İSTANBUL, ANKARA, İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

OPET'in İstanbul'daki akaryakıt istasyonlarında benzinin litresi 25,02 TL'ye, motorinin litresi 24,47 TL'ye,Ankara'daki akaryakıt istasyonlarında benzinin litresi 25,12 TL'ye, motorinin litresi 24,56 TL'ye, İzmir'deki akaryakıt istasyonlarında benzinin litresi 25,14 TL'ye, motorinin litresi 24,58 TL'ye satılıyor.

PETROL OFİSİ İSTANBUL, ANKARA, İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

OPET'in İstanbul'daki akaryakıt istasyonlarında benzinin litresi 25,02 TL'ye, motorinin litresi 24,45 TL'ye,Ankara'daki akaryakıt istasyonlarında benzinin litresi 25,11 TL'ye, motorinin litresi 24,54 TL'ye, İzmir'deki akaryakıt istasyonlarında benzinin litresi 25,13 TL'ye, motorinin litresi 24,55 TL'ye satılıyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@