Zamma Dair İpuçları Verdi! Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den 2022 Asgari Ücret Açıklaması

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin 2022 asgari ücret zammına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Bilgin vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceğini vurguladığı konuşmasında zamma dair ipuçları verdi.

Gündem 05.11.2021 - 10:55 05.11.2021 - 10:55 Mustafa KARAGÖZ

Aralık ayının yaklaşmasının ve enflasyon oranlarının her ay katlanmasının ardından 2022 asgari ücret zammı daha fazla konuşuluyor. Milyonlarca çalışanı ve aileyi ilgilendiren zam konusunda ise beklentiler yüksek. İşverenler ve işçilerden ayrı ayrı açıklama gelirken son açıklama hükümet kanadından geldi. 

ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN'DEN ASGARİ ÜCRET ZAM AÇIKLAMASI

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret zammına dair son dakika açıklamasında bulundu. 

Bakan Bilgin daha önceden hükümet tarafından gelen asgari ücret zammına dair açıklamaları destekleyecek konuşmasında vatandaşların, çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceğini söyledi. 

"Araştırma Yapıyoruz"

Asgari ücret konusunda işveren ve işçileri kapsayan bir çalışma yapıldığını söyleyen Bilgin çalışmanın neden yapıldığını açıkladı. 

Kamuoyu araştırmasının beklentileri ortaya çıkaracağını ifade eden Çalışma Bakanı Bilgin "Asgari ücret ile ilgili yaklaşık 2 bin 500 muhtelif sektörlerde çalışan işçi, işveren , yöneticiler, esnaf başka mesleklerden insanları kapsayan araştırma ile topumun beklentilerini belirleyen bir araştırma yapıyoruz. Bu bizim için bir kamuoyu beklentisini de gösterme şeklinde bir çalışma olacak." dedi. 

İpucu Verdi

Asgari ücrete dair konuşmasının devamında ise Bakan Bilgin "Hesaplarımızı yaparak işçilerimizi koruyacak Asgari Ücret meselesini gündemden çıkaracak bazı rahatlamalar sağlayacağını şimdiden söyleyebilirim." diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@