Zemin 1. ve 2. katta 210.000 TL'ye satılık kamu konutları! Milli Emlak Şefliği satıyor

Kırklareli Vize Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan bir duyuru ile 6 adet dairenin satışının yapılacağı açıklandı. Duyuruda yer alan dairelerin satış fiyatları 210.000 TL'den başlıyor.

Emlak Haberleri 20.05.2022 - 10:04 20.05.2022 - 10:05 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Kırklareli Vize'de muhtelif taşınmazlar Milli Emlak Şefliğinden satışı yapılacak. Çoklu satış ilanı yayımlayan kurumun listesinde 6 adet daire bulunuyor. Dairelerin dışında ilçede yer alan bir adet imarsız arazi de satılacak. Konut ve imarsız arsa satışlarına ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİ'NDEN SATILIK KONUTLAR

Yayımlanan duyuruya göre satışı yapılacak konutlar Kırklareli ili Vize İlçesi Devlet Mahallesinde yer alıyor. Evlerin cinsi "Üç Katlı Kargir Ev Ve Arsası" olarak ilan edilirken bu yapılarda yer alan büyüklüğü 84 m2 olan daireler satılacak. Dairelerin 2 tanesi zemin katta, 2 tanesi birinci katta, 2 tanesi ise ikinci katta yer alıyor. Konutlar için belirlenen fiyatlar bulundukları kata göre şekilleniyor. En ucuz konutlar zemin katta en pahalı konutlar ise birinci katta bulunuyor. 

Konutların Fiyatlarını Görmek İsteyenler

Satışı yapılacak olan konutların fiyatlarını görmek isteyenler için en üç adet fiyat tablosu oluşturuldu. Bu tabloya göre; zemin katta yer alan daireler 210.000 TL, birinci katta yer alan daireler 250.000 TL ve ikinci katta yer alan daireler ise 230.000 TL'ye satıldı. 

vize emlak şefliği konut satış duyurusu

Kurum satılacak olan daireler için yayımladığı duyurusunda "İlçemiz hudutlarında yer alan, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait, yukarıda tapu bilgileri verilen taşınmazların yine yukarıda belirtilen ihale gün ve saatinde Vize Milli Emlak Şefliğinde (Vize Hükümet Konağı Kat:2) 2886 sayılı Devlet İhale Kanununu 45. maddesine göre açık ihale usulüyle satış ihaleleri yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

MİLLİ EMLAK'TAN KONUT ALMAK İÇİN

Milli Emlak Müdürlüklerinden konut almak için temel bazı aşamalar var. İlk aşama kurumdan ihale dosyası almak ve imzalamak. Dosyada ihaleye şartlarına, fiyatlara ve konutlara dair tüm bilgiler verilir. Bu dosyayı inceleyenler konutun kendilerine uygun olması halinde başvuru yapacaklar. Başvuru işlemleri kuruma muhammen bedel üzerinden örneğin yüzde 10 oranında geçici teminat bedeli ödenmesi ile başlar. Geçici teminat bedelini ödeyenler daha sonra ikinci aşama olan kurumun dosyada bildirdiği evrakları kuruma teslim ederler. 

Bu aşamaları sırasıyla izleyenler daha sonra ilan edilen tarihte ihaleye katılırlar. İhale sonunda en yüksek teklifi verip hak sahibi olanlar kurum ile satış işlemlerini tamamlarlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@