Zeminden 10. Kata Kadar Lojmanlar! 154 m2, 3+1 Devlet Konutları Satış Fiyatlarına Bakın

Kütahya Merkez'de belediyeden satılık kamu lojmanları. Zemin kattan 10. kata farklı katlarda bulunan toplam 26 lojmanın satışı 15 Şubat tarihinde yapılacak. Başvurular başladı.

Emlak Haberleri 04.02.2022 - 15:53 04.02.2022 - 16:04 Mustafa Karagöz

Şubat ayının ilk haftasında yayımlanan ihale duyurusuyla Kütahya'nın Merkez İlçesinde kamu lojman satışları olacağı bildirildi. 

Devletten ev almak isteyenler için bir duyuru yayımlayan Kütahya Belediye Başkanlığı, tüm detayları açıkladı. Belediye vatandaşlar için bir tablo ile konutların özelliklerini, ilk teklif fiyatlarını ilan etti. Emlak365.com olarak tüm o detayları sizlere aktarıyoruz. İşte Kütahya'dan ev almak isteyenler için ihale detayları. 

KAMUDAN EV ALMAK İSTEYENLER İÇİN İHALE DETAYLARI

Kütahya Belediye Başkanlığı duyurusunda söz konusu gayrimenkullerin açık satış ile satılacağını açıkladı. İhaleye katılmak isteyenler Kütahya Belediyesi'nin açıkladığı ihale tarihine kadar müracat işlemlerini yerine getirmesi gerekiyor. İhale tarihi hakkında bilgi veren Kütahya Belediyesi'nin duyurusunda yer alan açıklama şöyle;

İhale düzenleyecek kurum: Kütahya Belediye Başkanlığı

İhale Tarihi ve Günü: 15 Şubat 2022 - Salı

İhale Saati: 26 konut için ihale işlemleri sabah saat 10.00'da başlayacak.

İhale adresi: Atatürk Bulvarı Kütahya Belediyesi Ana Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonu Kat:2

Belediye başkanlığı duyurusunda ayrıca ödeme bilgileri çok önemli bir avantaj sağlıyor. Belediye vatandaşların konutları peşin ödeme ile alabileceklerini isteyenlerin ise vadeli ödeme seçeneğini kullanabileceklerini bildirdi. 

Vadeli Ödeme Seçeneği

Kütahya Belediyesi ödeme işlemlerine ilişkin açıklamasında kılavuzda "Peşin Ödemelerde: İhalede belirlenen bedel, tüm satışlar için peşin satış bedelidir. Vadeli Ödemelerde: İhalede belirlenen bedelin en az %50’si peşin, geri kalan kısmı ise en fazla -24- ay vadeli olarak ödenecek" açıklamasında bulundu. Bu açıklama isteyenler ister peşin isterlerse de yüzde 50 peşinat ve 24 ay vade ile ödeme yapabilecekler. 

KONUT SATIŞ FİYATLARI

Başvuru kılavuzunda, söz konusu dairelerin metrekare büyüklükleri, fiyatları, konumu ve diğer özellikleri ilan edildi. 26 konut için ayrı ayrı tablo halinde aktarılan o bilgiler şöyle;

kütahya lojman

Lojman satışlarına dair istekli olan ancak tüm detayları incelemek isteyen vatandaşlar için "İhaleye ait her türlü şartname mesai gün ve saatlerinde Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Gayrimenkul İhale Biriminde (Belediye Hizmet Binası Kat:2) görülebileceği gibi, ücretsiz olarak aynı müdürlükten alınabilir." açıklaması yapıldı. Vatandaşlar Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğü üzerinden söz konusu şartname detaylarını öğrenebilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@