Zengin Arap Ülkeleri Meslek Bilen İşçi Arıyor! Binlerce Dolar Maaşı Duyan Koşa Koşa Başvuru Yapıyor

Katar, BAE, Kuveyt gibi yaz aylarında geçici çalışacak sonrasında ise kalıcı olarak devam edecek işçiler arıyor. Bu ülkeler çalışanlara ise 3.000 Dolar 48.000 TL ortalama maaş imkanı sunuyorlar.

Emlak İş İlanları 28.05.2022 - 16:38 28.05.2022 - 16:38 Mustafa Karagöz

Yaz döneminde birçok körfez ülkesinde turizm başta olmak üzere birçok sektörde çok ciddi atılımlar bekleniyor. Bu ülkeler tüm sektörlerde personellere ihtiyaç duyuyorlar. Personel alımları için çevre ülkeleri tercih eden Körfez Ülkeleri son dönemlerde de Türkiye'den de ciddi oranlarda işçi ve personel alımları yapıyorlar. Peki bu iş ilanları hangi sektörde ve hangi şartlarda oluyor? İşte detaylar...

KUVEYT, KATAR, BAE 3.000 DOLAR 48.000 TL MAAŞLA PERSONEL ARIYORLAR

Üç ülkede çok sayıda meslek grubunda personel ihtiyacı olduğunu açıkladı. Katar, BAE, Kuveyt tarafından ilan edilen ilk meslek grupları ise şoför kadroları. Uzun yol şoförü arayan bu ülkeler bu kadro dışında turizm alanında personel çağırıyorlar. 

Turizmin her alanında görev yapabilecek personel istihdam eden ülkeler hizmet alanında yabancı dil bilenleri tercih ediyorlar. İngilizce ve Arapça bilen personeller çok hızlı bir şekilde Katar, BAE, Kuveyt'te iş bulabiliyolar. 

Bu ülkelerde ayrıca enerji alanında, tarım sektörünün geliştirilmesinde ve inşaat gibi temel meslek gruplarında iş bulmak çok uzun süre almıyor. Ancak bu ülkelerde çalışmak için sağlanması gereken şartlar var. 

Körfez Ülkelerinde Çalışmak için

Körfez Ülkelerinde çalışarak para kazanmak isteyenlerin ilk olarak hem vize hemde çalışma izni almaları gerek. Çalışma izni almak için ise belli meslek grubunda uzman olmak, deneyim gösterebilmek ve yabancı dil bilgisi olmak büyük avantaj sağlıyor. Arapça ve İngilizce'yi temel seviyede de olsa bilmek çalışma izni almanızda yardımcı olur. 

Maaş imkanı da çok ciddi rakamlara çıkabiliyor. Bu ülkelerde çalışanlar ortalama 3.000 Dolar seviyesinde maaş alıyorlar. Maaş imkanı mesleğin türüne, çalışma saatleri, çalışılan şehir gibi etmelere bağlı olarak 7000 8000 Dolar seviyesinde ulaşabiliyor. 

Başvuruları Kendiniz Yapacaksınız

Katar, BAE, Kuveyt gibi ülkelerde çalışmak isteyenler bu ülkelerde faaliyet alanı bulunan firmalar ile iletişime geçerek başvuru yapabilirler. Bu iletişim kanalı ise uluslararası faaliyet gösteren ve birçok ülkeden iş ilanının olduğu kariyer siteleridir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@