Zenginin Çalışmasına Gerek Yok! En Yüksek 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi İle 1 Milyon TL Aylık Faiz Getirisi 18 Bin Lira

32 günlük vadeli mevduat faizi yükseldi, parayı bankaya koy yan gel yat dönemi başladı. Banka kredi faiz oranları ile mevduat faizleri de arttı. En yüksek faiz veren banka 2022 ile aylık faiz getirisi

Finans 13.01.2022 - 16:05 13.01.2022 - 16:10 Gülcan Özer

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken parasını bankaya yatıranların elde edecekleri kazançda arttı. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları aylık getiri sağlaması nedeni ile takip edilirken mevduat faiz oranları parası bankada olanları sevindirdi. 

Özellikle de enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve dolar kurundaki yukarı yönlü hareketlilik nedeni ile yükseliş gösteren mevduat faiz oranları her geçen gün yeni bir kademeye ulaşması ile gündem yaratmayı sürdürüyor. Bankada parası olanlar yaşanan yükseliş ile sevinç yaşarken, kredi çekmek isteyenler ise bu yükselişin faiz oranlarına da yansıması nedeni ile bankalara ödeyecekleri faiz yükü artıyor. 

1 MİLYON LİRANIN AYLIK FAİZİ REKOR KIRDI! 1.000.000 TL YE AYLIK FAİZ GETİRİSİ HESAPLAMA KAÇ TL OLUR?

Mevduat faizlerinde yaşanan yükseliş en çok parasını bankada tutanlara yaradı. Ekonomistlerin "parayı bankaya koy yan gel yat" dönemi olarak değerlendirdiği dönemde yüksek tutarlı nakit parası olanların kazanacakları rakamlarda artış gösterdi. En yüksek mevduat faizi veren banka tarafından uygulanan yüzde 22 oranı üzerinden 1 milyon liranının aylık faiz getirisi 18 bin lira sınırını da aştı ve 18 bin 323 TL olarak hesaplandı. 

1 milyon tl faiz getirisi

500 BİN TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ OCAK 2022! 500.000 LİRANIN AYLIK FAİZ KAZANCI NE KADAR, KAÇ TL FAİZ GETİRİSİ SAĞLAR?

1 milyon liranın aylık faiz getirisi 18 bin lirayı aşarken 500 bin TL aylık faiz getirisi kazancı ise 9 bin lirayı aştı. 500 bin lirasını en yüksek faiz veren banka üzerinden 32 günlük vadeli mevduat hesabı ile bağlayan bir kişinin aylık faiz getirisi 9 bin 162 TL olarak hesaplandı. Odeabank yeni vadeli mevduat hesabı için uygulanan yüzde 22 oranı en yüksek faiz veren banka oldu. 

500 bin tl faiz getirisi

ZİRAAT BANKASI 500.000 Tl'YE NE KADAR FAİZ VERİYOR?

Devlet bankası olması nedeni ile özellikle de yüksek tutarlı vadeli mevduat hesabı açmak isteyen pek çok kişi daha güvenilir bulması nedeni ile Ziraat Bankası üzerinden hesap açmayı tercih ediyor. 500 bin TL Ziraat Bankası vadeli mevduat faizi getirisi ise 6 bin 38 TL olarak hesaplanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@